Skan ragu mūzika Vasarsvētkos

- 10.Jūnijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, 5. jūnijā Valmieras estrādē svētku ieskaņas koncertā pulcējās vairāk nekā 20 pūtēju orķestri no Valmieras, Dikļiem, Strenčiem, Rūjienas, Smiltenes, Cēsu novada, Limbažu novada, Rīgas, Valkas, Salacgrīvas, Alūksnes, Saulkrastiem, Inčukalna un Siguldas novada. 

Atklāšanas ceremonijā klātesošos sveica Valmieras novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Olmanis, sakot paldies koncerta dalībniekiem, kuri ieradušies Valmierā tik kuplā skaitā, pie viena atgādinot, ka šī ir vieta, kur tiek turētas cieņā Dziesmu svētku tradīcijas, kuru pirmsākumi meklējami šeit – Vidzemē, Dikļos, un aicinot izbaudīt šo skaisto Vasarsvētku dienu un pūtēju mūziku.

Orķestru sniegumā skanēja skaņdarbi no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta «Spēlējam un svinam pāri laikiem Latvijā» programmas. Dienu iepriekš šī pati programma tika izspēlēta Madonā, pamainījās vienīgi orķestru un virsdiriģentu sastāvs, bet kopumā abos šajos saietos piedalījās 32 orķestri ar 735 dalībniekiem, Valmierā – pāri par četriem simtiem.

PIRMS VĒL TRIBĪNĒ KĀPA VIRSDIRIĢENTI, par vajadzīgās noskaņas radīšanu parūpējās stabuļu un seno tauru sasaukšanās. Gustava Māziņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru