Skaņā un kustībā izstāstīts stāsts

- 1.Novembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvojis pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais «Atraitnes dēls» Viestura Roziņa interpretācijā.

Poēma stāsta par nabadzīga jaunekļa, atraitnes dēla, dramatisko cīņu par savu sapņu piepildīšanu – izglītības iegūšanu, par labākas dzīves nodrošināšanu sev un savai mātei. Režisors Vies­turs Roziņš ar radošo grupu lasa «Atraitnes dēlu» šodienas cilvēka acīm, ieaužoties cauri laikiem aktuālajās mātes un dēla attiecībās. Izrādē neizskan neviena Plūdoņa doma, vārds vai zilbe, poētiskā izrāde visu stāsta mūzikā, dejā, kustībā un brīvos izsaucienos. 

«Izrāde bez teksta ir izaicinājums, jo aiz teksta var aizslēpties, bet šeit tā nav un te dvēsele visādā nozīmē ir vaļā – gan ķermenis, gan balss ir atkailināta. Diezgan sarežģīti,» saka režisors Viesturs Roziņš, reizē piekrītot, ka šeit var apjaust arī to, cik mēs dažkārt esam liekvārdīgi, jo veselu poēmu var izstāstīt bez vārdiem un skatītājs var izprast, kas tajā notiek.

SIŠANĀS pret laimes sienu – saka par Viļa Plūdoņa poēmas skatuvisko interpretāciju. Savdabīgā veidā, bet ļoti interesanti un laikmetīgi «Atraitnes dēlu» vēsta Inese Ramute un Kārlis Dzintars Zahovskis. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru