Skauti un gaidas gadu sāk ar ziemas nometni Ložmetējkalnā

24.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viena no skautu un gaidu īpašākajām un, iespējams, gaidītākajām nometnēm ir ziemas nometne «Baltais vilks» Ložmetējkalnā – vietā, kur pirms 106 gadiem norisinājās Ziemassvētku kaujas.

Nometne «Baltais vilks» norisinājās no 6. līdz 8. janvārim, pēc divu gadu pārtraukuma, – godinot strēlniekus, izzinot Latvijas vēsturi un rūdot savu raksturu, aizsākusies starpkaru periodā, atjaunota 80. gadu beigās un dzīva vēl šodien.

Šī gada nometnes vadmotīvs bija palīdzības darbs «frontē». Paralēli karavīru darbam dažādi palīdzības darbi norit arī civiliedzīvotāju vidū: ar sviestmaižu gatavošanu, apģērbu šūšanu un labošanu, pirmās palīdzības sniegšanu, ekipējuma sagādi, arī morālu atbalstu un ticībā par savējo uzvaru. Nometnes dalībniekiem nodarbībās bija iespēja apgūt dažādas prasmes, kas var būt noderīgas katram iedzīvotājam krīzes situācijās.

Nometnē piedalījās 178 dalībnieki, viņu vidū arī 15 Kocēnu 38. skautu vienības un 16 Valmieras 4. skautu vienības pārstāvji. Kā ierasts, pirmā nometnes diena aizritēja, iekārtojot nometnes sadzīvi – ceļot teltis, veidojot pavardus, nometnes vārtus un pavadot laiku vienībās, stiprinot savstarpējās sadarbības iemaņas. 

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru