Skolēni izzina radiācijas ietekmi

- 22.Novembris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs sadarbībā ar Valmieras 2. vidusskolu izstrādājuši mācību materiālus padziļinātas izpratnes veicināšanai par radiāciju 8. – 12. klašu skolēniem.

Mācību materiālos ir prezentācija, kas skolēnus iepazīstina ar uzraudzības sistēmu radiācijas drošībā un VVD Radiācijas drošības centra galvenajiem uzdevumiem, informē par trīs aizsardzības pamatprincipiem un aizsardzības līdzekļiem, jonizējošā starojuma avotiem, radona gāzi, sagatavotību avārijām un informācijas nodošanu sabiedrībai. Prezentāciju papildina stāstījuma teksts, kas arīdzan būs pieejams skolotājam. Tāpat ir izveidota darba lapa skolēnu zināšanu nostiprināšanai un pārbaudei, ko aizpildīt pēc nodarbības.

Valmieras 2. vidusskolā aktīvi darbojas dabaszinību un tehnoloģiju jomas skolotāji, kuri meklē dažādas iespējas, lai ieinteresētu un piesaistītu skolēnus mācīties STEM priekšmetus.

AR SPECIĀLĀM IEKĀRTĀM varēja nomērīt ikdienā sastopamu priekšmetu radiācijas līmeni. Valmieras 2. vidusskolas skolēniem bija ļoti liela interese par iespēju praktiski darboties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru