Skolēnu vasaras darbi – ne skolas solā

- 30.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Skola ir beigusies, un skolēnu vasaras brīvlaiks ir pienācis. Brīvlaiks – tas gan neraksturo visu skolēnu vasaru, jo daļa no viņiem ir izvēlējušies brīvlaiku pavadīt lietderīgāk – strādājot un pelnot sev naudu. Nupat ir noslēdzies skolēnu vasaras nodarbinātības programmas pirmais periods. Kopā tādi būs četri. Vasaras darbam kopā 14 pašvaldības iestādēs ir pieteicies 131 skolēns.

Valmieras Bērnu sporta skola

Pirmajā skolēnu nodarbinātības periodā Valmieras Bērnu sporta skola nodarbina četrus jauniešus, bet pa visu vasaru laiku kopā būs 14 jaunieši, kam tiks dota iespēja strādāt Valmieras Bērnu sporta skolas labā. 

Darba vieta šiem jauniešiem pārsvarā ir ap airēšanas bāzi pie Kazu krācēm. Šo teritoriju apsaimnieko Valmieras Bērnu sporta skola, tāpēc arī darbi noris te. Viņiem ir  jāpļauj un jāgrābj zāle, jāapravē krūmi, jāvāc zari un atkritumi. Īsāk sakot – vides labiekārtošanas darbi. Šeit strādā skolēni ap 16 – 17 gadu vecumu, bet nākamajos nodarbinātības periodos būs jaunāki. 

Gandrīz visi skolēni, kas Valmieras Bērnu sporta skolā strādā šogad, strādāja arī iepriekšējā gadā un pieteicās kā ieteiktie darbinieki. Pagājušajā gadā parādot labu disciplīnu, labas darba spējas un rezultātu, viņi šogad tika aicināti nākt strādāt atkal. «Ir izveidojusies laba sadarbība, jo mums patīk, kā bērni strādā, un viņiem patīk strādāt pie mums, tāpēc viņi te atgriežas. Apzinos, ka tas nebūs viņu nākotnes pamatdarbs, bet viņi no tā var saprast, kādus darbus nākotnē negribēs darīt,» saka Valmieras Bērnu sporta skolas direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajā darbā Aivars Biezbārdis. 

GUSTAVS (no kreisās) un KURTS. Puiši ber zemi ķerrā, lai to vestu uz bedrēm, kuras bērt ciet. Autora foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru