Skolu pagalmos deg barikāžu ugunskuri

- 25.Janvāris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Latvijā aizvadītajā nedēļā pieminēja barikāžu laiku, jo pirms 32 gadiem tūkstošiem cilvēku devās uz Rīgu sargāt stratēģiski svarīgus objektus un sapni par neatkarīgu Latviju. 

«Arī mūsu skolā mācību stundās izskanēja stāsti un atmiņas par 1991. gada notikumiem,» sacīja Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktors Viktors Litaunieks, kurš pats bijis barikāžu dalībnieks, notikumu aculiecinieks un labprāt par Latvijai tik nozīmīgo laiku stāsta skolēniem. 

«Ar lielu nopietnību bērni ieklausījās, un vilku jau arī paralēles ar tiem draudiem, kas šodien ir mums pasaulē. Runājām, ka katrai paaudzei kāds krusts ir jānes, katrai paaudzei ir kāds pārbaudījums, un ļoti daudz runājām par to, kā dzīvot tā, lai šo pārbaudījumu nebūtu, lai savu dzīvi mēs veltām tādām lietām, kad vairāk miera, skaistuma un gaišo dzīves momentu,» sacīja skolas direktors. Viņš piekrīt, ka skolēnu galvās ir drusku juceklis, domājot par tuvo Latvijas vēsturi, par notikumiem, kurus viņi un bieži vien pat viņu vecāki nav piedzīvojuši, vai, piemēram, barikāžu laikā bijuši pavisam mazi bērni.

«ZEM LAIMĪGAS ZVAIGZNES esam dzimuši, jo mums ir sava un brīva valsts,» sarunājoties ar Valmieras Pārgaujas sākumskolas audzēkņiem, teicis direktors Viktors Litaunieks, kopā atceroties un pieminot barikāžu laiku, kad tika sargāts sapnis par neatkarīgu Latviju. Foto no skolas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru