Slimnīca piedzīvo attīstību

- 20.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Vidzemes slimnīcā aizejošajā gadā pārbūvētas nodaļas, piesaistīti jauni speciālisti, slēgti līgumi par tālāku izglītošanos un sadarbību, iegādātas jaunas tehnoloģijas.

Pirms četriem gadiem uzsāktais projekts Vidzemes slimnīcas infrastruktūras uzlabošanā un tehnoloģiju iegādē sekmējas. Šī gada augustā tika atklāta pārbūvētā Rehabilitācijas nodaļa, lai uzlabotu šo pakalpojumu klāsta pieejamību un attīstītu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī paaugstinātu komforta līmeni pacientiem un padarītu ērtāku darba vidi speciālistiem – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, audiologopēdam. Pirms pāris nedēļām pēc pārbūves tika atklāta arī Laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļa. Infrastruktūras sakārtošana stacionārā turpinās. Noslēgumam tuvojas hronisko pacientu aprūpes nodaļas pārbūve, renovācija turpinās poliklīnikas telpās un endoskopiju nodaļā, darba kārtībā ir neiroloģijas nodaļas pārbūve.

Tāpat Vidzemes slimnīcā uzskata, ka izglītots, apmācīts un motivēts personāls ir viena no tās vērtībām, tāpēc atvēlēti līdzekļi kursu un semināru apmaksai darbiniekiem un mērķtiecīgi turpināts darbs, piesaistot jaunos un jau pieredzējušos, bet ļoti vajadzīgos speciālistus konkrētā profilā. Piemēram, bērnu ķirurgs Olafs Volrāts pacientus ne tikai konsultē, bet arī stacionāra operāciju bloka iespējas novērtējis ļoti augstu un daudzas operācijas veic mūsu slimnīcā.

Veiksmīgi norit sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu māsu un māsu palīgu apmācībā, turpinās sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti par 6. kursa studentu praktisko apmācību atsevišķos priekšmetos mūsu slimnīcā. Sadarbībā ar Valmieras pašvaldību medicīnas studentiem ir piešķirtas stipendijas, bet jaunuzceltajā īres namā jaunajiem medicīnas speciālistiem atvēlēti vairāki dzīvokļi. Īpaši nepieciešamajās specialitātēs slimnīca studentiem apmaksā maksas rezidentūras izdevumus.

Zinot, ka visās ārstniecības iestādēs visvairāk trūkst vidējā medicīniskā personāla, Vidzemes slimnīca mērķtiecīgi plāno jauno medicīnas māsu apmācību un piesaisti. Septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas 23 studentes medicīnas māsas profesiju apgūst praksei pietuvinātā vietā Valmierā, Vidzemes slimnīcā. Teorētiskās mācības notiek koledžā Rīgā, bet prakses studenti izies Vidzemes slimnīcā. No 23 jaunajām studentēm šobrīd Vidzemes slimnīcas darbinieces ir četras – podoloģe, administratore un divi māsu palīgi. Pavisam grupā ir sešas valmierietes, pārējās studentes ieradušās no Valkas, Priekuļiem, Cēsīm, Limbažiem, Inčukalna.

Lai veicinātu sadarbību zinātnes, izglītības un cilvēkresursu attīstībā, aprīlī tika parakstīts sadarbības līgums starp Rīgas Stradiņa universitāti, SIA «Vidzemes slimnīca», Valmieras pilsētas pašvaldību un Vidzemes Augstskolu.

Tāpat, domājot par pacientu viskvalitatīvāko un operatīvāko aprūpi, aizejošajā gadā ir noslēgts sadarbības līgums ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, un tas nozīmē, ka abas slimnīcas ciešāk sadarbojas jautājumos, kas saistīti ar sarežģītu pacientu ārstēšanu, konsultēšanu. Tāpat sadarbība paredz nodrošināt onkoloģisko operāciju uroloģijas profilā veikšanu tuvāk pacienta dzīves vietai, taču staru terapiju un ķīmijterapiju tāpat kā līdz šim nodrošinās RAKUS speciālisti.

Slimnīca 2019. gadā ieviesusi vairākas inovatīvas tehnoloģijas un paplašinājusi līdzšinējo klāstu, piemēram, iegādāts jauns operāciju galds, kas ļoti ērts arī mazinvazīvu operāciju veikšanai, bet traumatoloģisko operāciju veikšanai iepirkta jauna iekārta – artroskopijas tornis.

Vasarā Vidzemes slimnīca pārliecinājās, ka tā joprojām ir ģimenei draudzīga, jo šo statusu uzņēmums saņēma otro reizi. Šis statuss apliecina, ka reģionālā slimnīca savā ikdienas darbā ievēro ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus.

«Vienlīdz svarīga ir gan ģimenei draudzīgas mikrovides veidošana uzņēmumā, gan arī ģimenei draudzīgu principu ievērošana attiecībā uz mūsu piedāvātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Mūsuprāt, Vidzemes slimnīcas gadījumā tas izpaužas ļoti dažādi un daudzveidīgi,» tā Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, kurš vada uzņēmumu, kas ir darba devējs gandrīz 700 cilvēkiem.

Uzņēmumu pašnovērtējumā «Ilgtspējas indekss» slimnīca atkārtoti ieguvusi Sudraba kategoriju, kas apliecina uzņēmuma spēju sasniegt augstus rezultātus piecās galvenajās darbības jomās: stratēģija, sabiedrība, vide, tirgus attiecības un darba vide.

Un kā dzīvs apliecinājums tam, ka slimnīca Vidzemes reģiona ģimenēm šķiet draudzīga un profesionāla, ir tas, ka jau vairākus gadus slimnīcas Dzemdību nodaļā dzimušo mazuļu skaits pārsniedz tūkstoti. Šogad tūkstošais bērniņš piedzima jau novembra vidū.

«REALIZĒJOT NODAĻU PĀRBŪVES PROJEKTU, cenšamies veidot pēc iespējas ērtu un drošu vidi, lai maksimāli varētu attīstīt medicīnisko pakalpojumu klāstu reģiona iedzīvotājiem,» tā Uģis Muskovs, augustā atklājot pārbūvēto Rehabilitācijas nodaļu. Jāņa Līgata foto


Globālais un lokālais

Laikraksta "Liesma" pielikums "Globālais un lokālais" tapis ar Latvijas valsts budžeta finansētas mērķprogrammas "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmas" atbalstu.

Komentāri
Pievienot komentāru