Sports

Par BMX pirms olimpiešu lidojuma Rīga – Frankfurte

- 27.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā trešdienā, kad Valmieras novada pašvaldība svinīgi pavadīja Valmierā savu meistarību spodrinājušos Latvijas olimpiskās izlases dalībniekus uz Tokiju, Liesmai palaimējās uz sarunu noķert Helvija Babra treneri. Lūk, ko pastāstīja pirms došanās taisnā ceļā uz Rīgas lidostu, no kurienes vispirms jālido uz Frankfurti un pēc tam uz Tokiju, MIKS PUĶĪTIS, Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra BMX treneris, saldenieks, kurš nu jau tīri labi iedzīvojies Latvijas BMX galvaspilsētā Valmierā.

Uz Tokiju – ar Daliņa zeķēm ceļasomās

- 22.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera pavadīja tālajā ceļā uz Tokijas olimpiādi savējos olimpiešus. Tēvs – treneris un dēls – soļotājs Aivars un Arnis Rumbenieki ir īsteni valmierieši, BMX braucēja Vineta Pētersone un viņas treneris Ģirts Kātiņš nāk no Smiltenes puses, bet Taurenē dzimušo Helviju Babri līdz BMX olimpieša līmenim Valmierā sagatavojis saldenieks Miks Puķītis. Šodien viņi visi kā viens ir mūsējie, tāpēc arī ceļavārdus improvizētā ceremonijā Livonijas laika pilsdrupu priekšā saņēma no Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un Valmieras Bērnu sporta skolas direktores Līgas Dzenes.

Agate pārsteidz Eiropu!

- 20.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā risinājās Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kurā izcilu sniegumu nodemonstrēja valmieriete – trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune. Tikai vēl sešpadsmitgadīgā Valmieras vieglatlēte pamatīgu pārsteigumu sagādāja jau savā pirmajā disciplīnā 3000 metru skrējienā sestdien, kad finālskrējienā bija vadībā līdz pat pēdējam aplim. Valmieriete visātrāk veica pirmo distances pusi (4:43,98), bija vadībā arī pēc 2000 metriem (6:19,23) un pat pēc 2500 metriem (7:52,60)... Finiša aplī Agate, kurai tikai augustā paliks 17 gadi, palaida sev garām septiņas gados vecākas un pieredzējušas sportistes, izcīnot astoto vietu, taču tas netraucēja viņai finišēt par 14 sekundēm ātrāk nekā priekšskrējienā, kad valmieriete jau bija sasniegusi personīgo rekordu. Agates Caunes Tallinā uzrādītais jaunais personīgais rekords (9:21,52) ir desmitais visu laiku labākais Latvijas 3000 metru distances skrējējām!

Emīls Varslavāns – ne tikai Lietuvas čempions vien

- 15.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

No 26. līdz 27. jūnijam Lietuvas pilsētā Puvočos notika šogad pirmās sacensību cīņas krāčūdens trasēs ārpus Latvijas. Šos mačus ar augstiem rezultātiem aizvadīja Burtnieku novada airēšanas slalomisti Emīls Varslavāns un Kaspars Pakers. Kā zināms, burtniecietis Emīls ir viens no daudzsološākajiem Latvijas airēšanas slaloma jaunā viļņa pārstāvjiem, kamēr par vēl vienu Burtnieku novada pārstāvi Kasparu droši var teikt, ka viņa meistarība un lielā pieredze ļauj augstā līmenī startēt airēšanas slalomā arī jau pašos labākajos vīra gados.

Čempiona sajūtas 16 gadu vecumā

- 7.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

26. un 27. jūnijā Jelgavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Otrajā sacensību dienā teicamu rezultātu parādīja valmieriete AGATE CAUNE, 5000 metru distanci veicot 16 minūtēs un 45 sekundēs un izcīnot čempiona titulu. Tas ir Latvijas vēsturē 9. labākais sieviešu rezultāts šajā distancē, kā arī valmieriete izpildīja Eiropas U20 čempionāta kvalifikācijas normatīvu un dosies uz EČ sacensībām Tallinā.

Jubilejas meistarsacīkstēs – trīs čempioni

- 2.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā un svētdienā Jelgavā, Jāņa Lūša vārdā nosauktajā stadionā, notika Latvijas 100. meistarsacīkstes vieglatlētikā, kurās atzīstamus panākumus guva arī Valmieras Vieglatlētikas kluba dalībnieki. Par sacensību izcilniekiem stāsta treneris RAITIS RAVINSKIS:

Valmieras Bērnu sporta skolu absolvē 19 audzēkņi

- 18.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Klāt jūnijs – izlaidumu laiks. Šogad visiem neierasts. Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ arī Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi Izglītības un zinātnes ministrijas apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi saņēma neierastā veidā. Absolventus uz apliecību svinīgo saņemšanu aicinājām atsevišķi pa sava sporta veida «burbuļiem».

Laila Ceika. Ar gribasspēku

- 18.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Viņa ir bijusi ātrākais ziņnesis, 2009. gadā pieveicot piecus Turaidas pils torņa stāvus, kopā 139 pakāpienus. Valkas novada četrcīņas uzvarētāja. 2001. gadā kopā ar komandu startējusi piedzīvojumu sacensībās maršrutā Ainaži – Kuiviži – Salacgrīva – Vitrupe – Ķurmrags – Tūja – Vārzas – Lauči, pieveicot kopējo garumu ~60 km 10:58,33 stundās. Viņas maratona rezultāts 3:06:33 joprojām ir labākais Latvijā starp piecdesmitgadīgajām dāmām.

Valmieras Rolandam – ACB līgas zelts Spānijā!

- 18.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Lieliska ziņa Valmieras basketbolam – otrdien valmierietis Rolands Šmits kļuvis par Spānijas ACB līgas 2020./2021. gada sezonas čempionu sava kluba Barcelona sastāvā. Finālsērijā līdz divām uzvarām viņa pārstāvētā komanda pieveica Madrides Real basketbolistus gan pirmajā spēlē izbraukumā (89:75), gan arī otrajā, kas notika 15. jūnija vakarā jau Barcelona arēnā Palau Blaugrana, kad ambiciozais pretinieks piedzīvoja sagrāvi ar 92:73. 

Mūsu jubilāre Līga

- 15.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

25. maijā skaistu dzimšanas dienu svinēja Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene. Viņas dzimšanas gadā ir izveidota Valmieras Bērnu un jauniešu sporta skola, bet viņas dzimšanas dienā pirms 29 gadiem ir dibināts Valmieras vieglatlētikas klubs, par kura statūtu apstiprināšanu lēmumu parakstījis Valmieras rajona Tautas deputātu padomes valdes priekšsēdētājs, vēlāk Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

Ar līderu cienīgu raksturu

- 15.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Latvijas Optibet futbola Virslīgas 16. kārtas spēlē līderu cienīgu raksturu parādīja Valmiera FC komanda, kas izbraukumā pret BFC Daugavpils 77. minūtē nonāca iedzinējos, bet jau pēc piecām minūtēm izvirzījās vadībā, izcīnot svarīgu panākumu ar 2:1 un kārtējos tik vērtīgos 3 punktus turnīra tabulā.

Tokijā startēs Babris un Pētersone

- 11.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padome otrdien apstiprināja Latvijas BMX sportistu sastāvu dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Vīriešu elites sacensībās mūsu valsts godu aizstāvēs Helvijs Babris, bet sieviešu elitē starp 24 dalībniecēm būs Vineta Pētersone.

"Rubenes" vīri – pusfinālā!

- 11.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

ELVI florbola līgas vīriešiem ceturtdaļfināla sērijas otro spēli  starp FBK Valmiera un Kocēnu Rubeni pagājušajā sestdienā savā laukumā lieliski sāka kocēnieši, kuriem vajadzēja tikai 15 minūtes, lai iegūtu šķietami drošu vadību ar 3:0. Pa bumbiņai viesu vārtos raidīja Reinis Mirkšs, Jēkabs Keišs un Juris Zilberts. 

Ceļazīmes uz Tokiju sadalītas

- 1.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā aizvadīts UCI Pasaules kausa trešais posms BMX superkrosā. Lielisku sniegumu tajā demonstrēja Latvijas sportisti. 

Valmieras vieglatlētu saimē jūtams patīkams satraukums – Jāņa Daliņa stadions sauc!

- 28.Maijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Atgriežoties vēsturē… Ir 2017. gada 10. jūnijs, Valmieras vēsturiskajā Jāņa Daliņa stadionā iesoļo Latvijas labākie sportisti, lai uzsāktu cīņu 23. Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā. Latvijas vadošā sprintere Sindija Bukša spēj labot personīgo rekordu 100 m skrējienā, Latvijas rekordiste Madara Palameika šķēpu raida aiz 62 m atzīmes, tiek pārspēti vairāki mūsu vadošo sportistu personīgie rekordi. Tik labvēlīgu auru piedzīvo mūsu pilsētas stadions savās pēdējās lielajās pieaugušo sacensībās pirms rekonstrukcijas.