Spožs tornis lepni slejas debesīs

- 18.Oktobris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nāc, pievienojies! Atjaunosim savu baznīcu sākotnējā izskatā! Tā pirms gadiem rūjieniešus uzrunāja pie biedrības «Rūvenietis» izveidotā Baznīcas torņa komiteja. Nu Sv. Bērtuļa evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa – jumta projekta pirmās kārtas darbi ir paveikti. Spožs tornis lepni slejas debesīs. Celtnieki demontē celtniecības darbu drošībai apjozto sētu un gaida ierodamies pieņemšanas komisijas, lai varētu teikt: «Līdz pavasarim nākamajā kārtā!»

Tornis izmaksājis 118928,27 eiro. No tiem Rūjienas pašvaldības finansējums 75007,80 eiro, biedrības «Rūvenietis» ziedojumos savāktais 39612,23 eiro, bet Bērtuļa draudzē saziedotais 4308,24 eiro.

31. augustā uz restaurēšanu un apzeltīšanu devies 1974. gada 10. aprīļa ugunsgrēkā izglābtais torņa gailis. Rietumu Banka gaiļa apzeltīšanai piešķīrusi 5000 eiro. Iespējams, ka ap 3000 eiro būs vēl jāpiemaksā no ziedojumu naudas. SIA «Bērziņš - kalumi» valdes loceklis Ģirts Bērziņš apsolījis ar darbiem tikt galā līdz Lieldienām. Rūjieniešiem sagaidāma simboliska gaiļa Augšāmcelšanās. No jauna SIA «Bērziņš - kalumi» nāksies gatavot arī lodi, kurā ievietot laikmeta liecības.

Torņa komiteja ir izsūtījusi visām Saeimas frakcijām stāstu par Rūjienas baznīcas atjaunošanas gaitu un lūgumu palīdzēt nākamās kārtas — sarkanu dakstiņu jumta uzlikšanas — finansējumā. Pašlaik atbildējusi tikai Ingūna Sudraba. Viņa mūsu vēstuli nosūtījusi Ministru prezidentam. Savukārt Valsts kanceleja to tālāk pāradresējusi finanšu ministrei un kultūras ministrei. Cerams, ka šādam «riņķa dancim» būs pozitīvs rezultāts.

Kamēr cerībā gaidām valsts atbalstu, aktīvi turpinām ziedojumu vākšanu. Pašlaik biedrības «Rūvenietis» ziedojumu kontā ir 2947,47 eiro.

Labas gribas cilvēki aicināti ziedot:

Biedrība «Rūvenietis» Reģ. Nr. 40008160812

Konts: Swedbank, AS LV21HABA0551028615997

ar norādi – BAZNĪCAS TORNIM

Ziedot var arī Rūjienas izstāžu zālē, parakstoties īpašā ziedojumu grāmatā.

VĒSTUREI! 31. augustā, kad gailis devās savā apzeltīšanas ceļā uz Rīgu. Attēlā no labās restaurators Ģirts Bērziņš. Inta Roķa, Torņa komitejas locekļa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru