Starptautiskā pianistu konkursā starp laureātiem pieci valmierieši

27.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierā izskanējis Jautrītei Putniņai veltītais Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kas kopumā notiek jau 27. gadu, bet pirms četriem gadiem tas tika nodēvēts izcilās pianistes vārdā.

Kā pastāstīja Valmieras Mūzikas skolas direktores vietniece izglītības jomā Liene Zvirbule, šogad konkursā piedalījās 24 dalībnieki četrās grupās vecumā no deviņiem līdz sešpadsmit gadiem. Dalībnieki bija ieradušies no Ādažiem, Jaunpiebalgas, Mārupes, no Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas, Babītes mūzikas skolas, Rīgas Doma kora skolas u.c. Dalībniekiem no Kurzemes nokļūšana un dalība konkursā aizņēma pat divas dienas. Konkursu starptautisku padarīja igauņu piedalīšanās. Citugad tie ir bijuši arī dalībnieki no, piemēram, Lietuvas un Baltkrievijas.

Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. 1. rindā no kreisās Karlīna Skuja, Elza Urbiņa, Rūta Meņģele, Artuss Evens Balodis. 2. rindā no kreisās skolotājas: Aira Rulle, Aiva Tauriņa, Irina Grīnberga, Vēsma Liepiņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru