Startē bruņutransportiera "Patria" 6×6 montāžas darbi

- 8.Marts, 2022
Laikrakstā

Vakar Cēsīs notika svinīgs pasākums par godu Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēto bruņutransportieru Patria 6×6 gala montāžas darbu uzsākšanai SIA Defence Partnership Latvia telpās. Cehā, kur to paredzēts darīt, jau stāvēja divas iespaidīgas trīsasu kaujas mašīnas, ar kurām sāksies Latvijas puses iesaistīšanās šajā ar Somijas uzņēmumu Patria kopīgajā projektā. Latvijai tik nozīmīgajā brīdī klāt bija arī Liesma. 

Sapulcējušos uzrunāja SIA Defence Partnership Latvia valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs: «Mūsu saimnieciskā darbība ir saistīta ar piegāžu drošības īstenošanu Patria 6×6 bruņutehnikai Latvijas Bruņotajiem spēkiem. Šī diena mums ir īpaši svarīga, jo esam saņēmuši pirmās divas rūpnīcā tapušās kaujas tehnikas vienības, kuras tiks aprīkotas šeit uz vietas Latvijā. Tas ir sākums, 2023. gadā mēs – atbilstoši Aizsardzības ministrijas līgumam ar Patria – veiksim pilnu bruņutransportieru ražošanu Latvijā. Sagatavošanās process, lai mēs to varētu veikt, ilga vairāk nekā sešus mēnešus. Mūsu personālsastāvs atradās Somijā, kur tika veiktas apmācības, iekārtojām darbnīcu, iegādājāmies ekipējumu...

GANDRĪZ GATAVS KAUJAS UZDEVUMAM. Viens no pirmajiem diviem Patria 6×6 bruņutransportieriem, kurus līdz pilnai kaujas gatavībai aprīkos Cēsīs uzņēmumā Defence Partnership Latvia. Viena bruņutransportiera pilnīgai aprīkošanai paredzētas 200 darba stundas, tas nozīmē, ka divu nedēļu laikā šāds Patria braucamais būs gatavs doties pildīt savu misiju Latvijas Bruņotajos spēkos. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru