Sveces kā deserts

- 19.Februāris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Februāris tiek dēvēts par Sveču mēnesi, jo parasti šajā laikā tikušas lietas sveces visa gada vajadzībām. Protams, sākotnēji tās pildījušas tikai apgaismošanas funkcijas. 

Sveču lējējiem bija jāstrādā ar priecīgu prātu, jo dusmīgu darinātāju sveces dega sprakšķot un ar tumšu liesmu. Cik sens nosaukums, tikpat senas ir tradīcijas, kas saistītas ar tumsas laika aizvadīšanu, atmodas dabā gaidīšanu un cilvēku dvēseliskajām noskaņām. Mūsu ikdiena tik ļoti nesaistās ar seniem ticējumiem, paradumiem, bet vairāk gan kā ar pozitīvu, emocionālu mirkļu izdzīvošanas iespējamību. Kad aiz loga tumst, rāmi kuras uguns krāsnī, kad neizsakāmi pietrūkst saules enerģijas, gribas iedegt sveces. Krāsu fantāzija, smaržu burvība, formu dažādība. 

SOLVITA GAIDELE veido sveces, kuras liek siekalām saskriet mutē – tās ir veidotas kā kūciņas, cepumi, vafeles, saldējumi. Arī smaržas šīm svecēm ir kārdinošas un ātri vien piepilda telpu. Solvita saka, ka šis viņai ir sirdsdarbs – veidot sveces, jo aiziet patiešām daudz laika, pie tā strādājot. Ikdienā, kas nav pandēmijā, Solvita strādā skaistumkopšanas sfērā, bet sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem šobrīd nedrīkst darboties, un tā viņa var veidot un domāt arvien jaunus sveču dizainus un smaržu kombinācijas.

SOLVITA GAIDELE.  Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru