Svētki Sēļu muižā – arī jaunajā zālē

- 13.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ Sēļu muižā norisinājās Mazie opermūzikas un mākslas svētki – jau septīto gadu pēc kārtas. Svētku laikā skatītāju vērtējumam tika nodotas vairākas mākslas izstādes. Tika griezta lenta jaunajai Velvju zālei, tajā ir atklāta keramiķes Sanitas Mickus personālizstāde «Piezīmes mālā». Daļa no izstādes ir atceļojusi atpakaļ no ārzemēm.

Izstāžu zālē un mazajā zālē tika atvērta mākslinieces Olitas Gulbes-Ģērmanes gleznu izstāde «Šis gaiss tik pilns ar skaistiem vējiem...» /I. Ziedonis/. INĀRA BLŪMA, Sēļu pagasta tautas nama vadītāja, stāsta: «Pati māksliniece saka, ka viņas gleznas vislabāk ir skatāmas dienas gaismā, tas nozīmē, ka vajadzētu izslēgt apgaismojumu un skatīties, kā tās gleznas dzīvo

Lielajā zālē tika atklāta Jūrmalas mākslinieku – Alises Landsbergas, Baibas Briedes, Jāņa Jēkabsona, Laines Kainaizes, Ineses Ziemeles un Voldemāra Krutina – Sēļu muižas plenērā tapušo darbu izstāde. Katrs no māksliniekiem arī dāvina kādu no saviem plenērā tapušajiem mākslas darbiem Sēļu muižai. Darbi tapa no 5. augusta pēcpusdienas, jau 8. augustā plenēra darbi tika izstādīti, un tos apskatīt varēs vēl divas nedēļas.

Stallī bija apskatāma arī tradicionālā izstāde «Ziedi manā dārzā», kas norisinās katru gadu. Ziedi atceļojuši uz izstādi gan no pašu pagasta, gan no Mazsalacas krāšņākajiem dārziem. Ināra Blūma saka paldies visiem, kas atveda ziedus, ko likt izstādē, un uzsver, ka bez vietējiem iedzīvotājiem tas nebūtu iespējams. Tas ir kopdarbs, kuru pēc tam varēja baudīt visi sanākušie ne tikai ar acīm, bet arī ar degunu, jo smarža, kas pārņem telpā iegājušos, bija reibinoša. Šī ir izstāde, kuru skatīt var tikai vienu reizi, jo, kā zināms, grieztie ziedi vāzē ilgi nestāv. Tomēr izstāde atdzimst katru gadu no jauna.

SVINĪGI. Velvju zāles atklāšanā. Mazsalacas novada pašvaldības foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru