Svētki un pirotehnika

- 8.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Svētku salūts vienmēr ir bijusi neatņemama Jaunā gada sagaidīšanas sastāvdaļa. Šogad, lai cilvēki nepulcētos lielā skaitā, pašvaldības uguņošanu nerīkoja, un papildus tam bija arī pieņemta komandantstunda, ka pēc pulksten 22 no savas dzīvesvietas nedrīkst iziet.

 Tomēr bija pietiekami daudz cilvēku, kas savos privātmāju pagalmos pusnaktī gaisā laida salūtu. Par spīti visam viņi vēlējās sagādāt gan sev, gan kaimiņiem kādu skaistu mirkli. 

Tomēr ir arī monētas otra puse – ne visi prot pareizi uzstādīt salūtu, lai tas būtu droši. Šeit runa nav par profesionāļu rīkotiem salūtiem, kuri zina, kā un kas ir jādara, un kur jānovieto, bet gan par to, ka teju jebkurš var iegādāties pirotehniku un to palaist gaisā bez jebkādas iepriekšējas apmācības. Man vienmēr ir bijis neomulīgi, skatoties, ka jaunieši, jau krietni iereibušā prātā, mēģina uzstādīt pirotehnikas kastes puslīdz taisnā vietā. Man liekas, ka pirotehnika, tāpat kā braukšana, peldēšana un daudzas citas lietas, nav savienojama ar alkoholu. Jo cilvēks, kurš ir alkoholisko dzērienu ietekmē, vairs nespēj novērtēt riskus, kas var notikt. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru