Svētku gaidīšanas laiks bez rūpēm – dedzot sveces adventes vainagā, atceries par ugunsdrošību!

- 30.Novembris, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Līdz ar adventes laiku, lai vairotu svētku sajūtu Ziemassvētku gaidīšanas laikā, mājokļos sāk parādīties krāšņi adventes vainagi ar svecītēm. Ikvienam, kurš vēlas savā mājoklī ienest mazliet sveču gaismas, der atcerēties par ugunsdrošības noteikumiem, lai no sveces liesmas neizceltos ugunsgrēks. Tāpēc Gjensidige Latvija ir sagatavojusi padomus, kā ievērot ugunsdrošību adventes laikā.

Adventes vainagi un svecīšu gaisma mājoklī ir lielisks veids, kā aukstajos gada mēnešos radīt svētku sajūtu. Taču vainagos ievītās sveces ir arī liels uguns drauds, kam nepieciešams pievērst īpašu uzmanību. Tā kā sveces ātri kļūst karstas un vasks var viegli izplatīties uz blakus esošajiem priekšmetiem, uguns, kas izcēlusies no sveces, var izraisīt nopietnus īpašuma bojājumus. Tāpēc būtiski, ka mājoklī ir ierīkots dūmu detektors, kas laikus signalizēs par izcēlušos ugunsgrēku. 

Varētu šķist, ka sveces izraisītās liesmas viegli varēs nodzēst ar ūdeni, taču nereti šāds risinājums var izraisīt vēl lielākus bojājumus. Ūdens var likt karstajam vaskam izšļakstīties, kā arī, ja svece atrodas stikla traukā, karstā vaska ietekmē tas varētu saplīst. Turklāt, karstajam vaskam izšļakstoties, riskējam, ka uguns izplatīsies uz apkārt esošajām mēbelēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru