«Teci, teci, valodiņa» Valmierā jau septīto reizi

- 15.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvija var lepoties, ka mūsu izglītības sistēma piedāvā plašu interešu izglītību, tostarp folkloras izzināšanu un lietošanu, un valsts līmenī ar šo nodarbojas Valsts Izglītības satura centrs, atbalstot skolām paredzētas veselas septiņas interešu izglītības jomas, un folklora ir tikai viena no tām.

 Savukārt folkloras joma mācību gada laikā ietver tos pasākumus, arī konkursus, kas saistāmi ar vārdu tradicionāls: gan tradicionālās dziedāšanas, gan dejošanas, gan muzicēšanas konkursu, folkloras kopu nacionālo sarīkojumu «Pulkā eimu, pulkā teku» un divus stāstnieku konkursus – «Teci, teci, valodiņa» un «Anekdošu virpulis». Visas nosauktās aktivitātes pieder pie tām, uz kurām attiecas stiprs nosaukums – nemateriālais kultūras mantojums.

Un tieši tagad sākas stāsts par skolu stāstnieku konkursu «Teci, teci, valodiņa», kas visā Latvijā notiek jau 27. reizi, bet šogad Valmierā – septīto. Stāsts nav nekas tāds, ko aptaustīt un paturēt rokā, tomēr tas tiek atzīts par vērtību. Ja ir atrasta un garšīgi izstāstīta laba pasaka, veikli pievienots kāds savas vai ģimenes pieredzes stāsts un izstāstīta tematiski piemērota anekdote, kas klausītājos izraisa smieklu šalti, tad var cerēt, ka runātais būs atstājis zināmu iespaidu arī uz žūriju. 

KONKURSA DALĪBNIEKI. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru