Tiekas tautas muzikanti

- 9.Jūlijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmoreiz Rūjienā notika tautas mūzikas kapelu saiets «Aure».

Saietā, kas notika Rūjienas estrādē, piedalījās tautas mūzikas un šlāgeru spēlētāji no Limbažiem, Rencēniem, no Sēļiem un pašas Rūjienas, kur labi zināma «Rūvenas aure».

«Tāds pirmais mēģinājums, kas, šķiet, labi izdevās. Bija tie, kas vēlas satikties un muzicēt, un netrūka klausītāju. Programmu kuplināja mūsu deju kolektīvi. Nezinu, vai tā notiks, bet kapelu saiets varētu kļūt par labu vasaras vidus tradīciju,» pastāstīja Rūjienas kultūras nama vadītāja Ilze Leska, piebilstot, ka saietam bijusi un būs starptautiska nozīme, jo kopā aicināti arī tautas mūzikas spēlētāji no Lietuvas un Igaunijas.

«Īpaši vecākā gadagājuma cilvēkiem patīk, kā spēlē tautas muzikanti, kapelas. Skan cītara, vijoles, akordeons, tās ir tādas bērnības atmiņas. Un saietā nebija nosacījuma, ka jāspēlē tautas mūzika vai šlāgeri, bija dažādība, un  tas cilvēkiem patīk. Rūjieniešiem vispār patīk apmeklēt kultūras pasākumus, koncertus, izstādes, un šāda iespēja ir arī dota,» vērtēja Ilze Leska, paldies sakot arī Rūjienas senioru deju kopai «Dzīga», jauniešu deju kolektīvam «Denči» un Rūjienas vidusskolas deju kolektīvam «Jampadracis», kas kuplināja pasākuma programmu.

TAUTAS INSTRUMENTI un pazīstamas melodijas mudināja saieta dalībniekus dziedāt un dejot līdzi. Pirmā «Aure» bija jau ar starptautisku nozīmi, jo tajā muzicēja arī igauņu sadraudzības pilsētas Karksi-Nuijas kapela. Ulda Rusmaņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru