Tikai ar Gaismu – ticība, cerība, mīlestība

- 20.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakarrīt, nākot uz darbu, satiku kādu paziņu. Apskāvāmies, novēlējām viena otrai gaišus Ziemassvētkus, par spīti jau vairākus mēnešus visapkārt depresīvi valdošajai krēslai un tumsai. Paziņa teica: «Galvenais, lai tumšajā laikā melnums nebūtu sirdī!» Nospriedu, cik labs ir šāds vēlējums.

Darbā, pāršķirot kalendāru, lasu: «22. decembrī pl. 6.19 ir Ziemas saulgrieži – gada īsākā diena, kurai seko gada garākā nakts.» Senču ticējumi vēsta, ka tieši šajā laikā, kad Gaisma svin uzvaru pār tumsu, pasaule atdzimst jaunai dzīvei.

Prieks, ka, gatavojot šo, Ziemassvētkiem un gadumijai veltīto «Liesmu», vairākos tās rakstos pamanu Gaismas, cilvēcības un labestības tēmu. Lūk, viedokļu un komentāru lappusē Valmieras Romas katoļu prāvests Lauris Malnačs raksta: «Šo svētku galvenā jēga vienmēr būs Gaismas – Jēzus Kristus piedzimšana.» Savukārt «Liesmas» viesis – Rūjienas Sv. Bērtuļa, Mazsalacas un Staiceles draudžu jaunais palīgmācītājs Edgars Graudiņš – laikraksta lasītājiem novēl: «Nesīsim Gaismu sevī un dāvāsim to citiem!»

Tieši ar to lieliski sasaucas vēl vairākas citas svētkiem veltītās «Liesmas» tēmas un to varoņi. Uzzināsiet, kādēļ, domājot par Latvijas rītdienu, Cerību ar vairākām inovatīvām idejām mums garantē Valmieras tehnikuma jaunieši un viņu mācību uzņēmumi, kā Valmieras futbola komandai izdodas ar uzvarām izgaismot Valmieras vārdu un dāvāt krietnu dzīvesprieka devu līdzjutējiem, kā Valmieras drāmas teātrī ienācis jaunais aktieru kurss un kā viņiem ar iestudējumiem šajā sezonā izdevies līdzcilvēkos vairot gara Gaismu, savukārt Valmieras Dimanta pāris Janīna un Pēteris Blasi iedvesmojoši atklāj, kur un kā viņi rada gara spēku, lai ticībā, cerībā un mīlestībā kopā pavadītu 60 laulības gadus. Tikai dažus gadus precēts pāris ir Laura un Kristaps Buiļi, uzzināsiet, kāda ir viņu ikdiena, dzīvojot Latvijas pašā pierobežā, bet tajā pašā laikā gādājot par Latvijas vārda nešanu pasaulē un neaizmirstot arī par Gaismas un sportisku aktivitāšu nešanu vietējai kopienai. Katrs no šiem stāstiem ir pārdomu un iedvesmas vērts. Te vietā ir pravietiskais citāts: «Kā tauta esam tik stipra, cik lieli un stipri ir mūsu cilvēki!»

GAISMA. Šis tik silti, ar mīļumu izgaismotais Ziemassvētku sveiciens valmieriešiem un pilsētas viesiem nāk no Valmieras pansionāta darbinieku komandas. Iestādes direktore Teiksma Taube uzsvēra, ka gaismotās dāvanas idejas autors esot sētnieks Pēteris Rečs, viņa ieceri realizēt līdzējis saimnieks Modris Kokins un visi pārējie iestādes čaklie rūķīši. Paldies par Gaismas radīšanu un tālākdāvāšanu! Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru