Top jauns festivāls

- 9.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2. septembrī pirmoreiz notiks taku skriešanas un laivošanas festivāls «Mazsalacas Vadātājs». Festivālu organizē, lai tas pārtaptu par ikgadēju un ģimenisku tradīciju Valmieras novadā.

Tiek radīts unikāls pasākums, un to soli pa solim paveic vietējie. Mazsalacieši ir gatavi tuvākiem un tālākiem ciemiņiem atklāt apkārtnes neatkārtojamās dabas pērles un likt atcerēties par tik svarīgo kopā būšanas prieku. 

«Sākumā radās doma par taku sacensībām, jo gribējās popularizēt tieši Dauģēnu dabas taku. Pastaigājot, papētot apkārtni, mēs uzgājām vēl mazākas, arī zvēru iestaigātas takas un sapratām, ka izdodas veidot sacensību apli, kas vestu no Līču skolas līdz Mazsalacai un atpakaļ pa Salacas otru pusi. Mums radās tik daudz ideju un bija sajūta, ka šis noteikti būs pasākums, nevis tikai sacensības, bet tagad lolojam ideju, ka mums būs ģimeņu festivāls. Intereses ģimenē var atšķirties, un kāds droši piedalīsies skriešanas un laivošanas distancēs, bet līdzbraucēji, citi ģimenes locekļi varēs dienu vadīt Līču skolā, arī tur notiks sportiskas un radošas aktivitātes,» stāstīja «Mazsalacas vadātāja» viena no idejas autorēm un organizatore Linda Zelta, sakot, ka festivāls tiek lolots ar vīra un draugu atbalstu, bet tas tomēr nevarētu tapt, ja nebūtu vietējo uzņēmēju stiprā pleca.

UZSKRIET KALNĀ un izbraukt ar laivu. «Vadātājs» ir orientēšanās treniņi pilsētā, bet Mazsalacā un Skaņajā kalnā sacensības un festivāls būs īpašs, sasniedzot Lībiešu pilskalnu, uzkāpjot pa kāpnēm un uzskrienot pa taku kalnā, izbraucot ar laivām. Tā būs tikšana galā ar distancēm Pēddzinis un AmfībijaFoto no organizatoru arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru