Tu esi stiprāka, nekā tu domā

- 14.Jūnijs, 2019
Viesis
Laikrakstā

Konference LĪDERE norisinājās maijā, tomēr gūtajām atziņām noilguma nav. Viena no pirmajām runātājām bija LAURA DENNLER. Viņa latviete, kas precējusies ar šveicieti Michel Dennler. Viņi kopā audzina divus dēlus, dzīvojot Šveicē. Laura Dennler ir Uguns skolas dibinātāja un bieži ir Latvijā, lai pulcētu cilvēkus un palīdzētu viņiem ieraudzīt sevi un savu milzīgo potenciālu.

Sievietes ir ļoti spēcīgas

Vairāk nekā pirms desmit gadiem es devos uz Šveici, lai veiktu doktora disertācijas pētījumu par riska kapitālu. Par mums rūpējās, lai mēs ne tikai izglītojamies, bet arī lai mums ir aktīva kultūras un izklaides dzīve. Manā gadījumā šefību uzņēmās Helga, kas desmit gadus bija nostrādājusi bankā. Kādu dienu, staigājot pa Cīrihes ielām, viņa satika vienu no saviem senajiem klientiem. Iepazīstinot mani ar šo kungu, viņa teica: «Tā ir Laura, un viņa ir no Latvijas. Vai tu zini, kur ir Latvija?» Uz ko viņš priecīgs atbildēja: «Protams, es zinu, kur ir Latvija, bet, kas man visvairāk patīk Latvijā, ir tās sievietes – gudras, izglītotas, mīļas, čaklas, ar viņām var iet visur!»

Sievietes ir spējīgas uz daudz ko. Es zinu, ka cilvēki ir spēcīgāki, nekā paši par sevi domā. Bet ir viena problēma: neskatoties uz to, daļa no dāmām saka – droši vien tas attiecas uz tām citām vai uz mani tikai tad, kad esmu foršā kondīcijā. Pārsvarā nodomājot: jūs vienkārši nezināt manus noslēpumus – tad, kad man kaut kas ir izdevies, tas ir tāpēc, ka man paveicās, patiesībā tie citi, kas bija riņķī, bija sliktāki par mani. Tā un visādi citādi notiek sevis graušana.

Kas ir cilvēks, kurš ir ļoti spējīgs?

Bieži tiek lietots termins high achiever. Tas ir cilvēks, kuru darba vietā ir grūti aizstāt, jo, lai viņu aizstātu, vajag pieņemt vairākus cilvēkus, un arī tad nav zināms, kādā kvalitātē viņi savu darbu izdarīs. Šīs sievietes ir megaspējīgas gan savā ģimenē, gan savā darba vietā. Viņas, domādamas, ka nav pietiekami varošas, meklē metodes, kā kļūt gudrākām, lai dabūtu to, ko viņas vēlas. Tāpēc viņas iet uz konferencēm, lasa grāmatas, izglītojas. Es pati šādā pašā veidā, būdama pilnīgi pārliecināta, ka neesmu nekam derīga un ka man ir vienkārši jāizdzīvo, biju sevi aizvilkusi uz laboratoriju, lai man palīdzētu savas smadzenes vērtīgāk izmantot. Jo man likās – materiāls ir, bet izmantot to nemāku. Tas spēks, kas iekšā ir, bet ārā nenāk.

LAURA DENNLER konferencē LĪDERE. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru