Turpina meklēt ģimenes bērniem

- 1.Marts, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Šodien Valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» filiālē «Rīga» notiek kārtējā tikšanās ar potenciālajiem audžuvecākiem. Tādas notiek katru mēnesi.

VSAC «Rīga» filiālē «Rīga» Kapseļu ielā ilgstoši dzīvo 37 bērni vecumā no četriem līdz 17 gadiem. Šie bērni ir palikuši bez vecāku gādības vai ievietoti iestādē uz vecāku iesnieguma pamata. Ikdienā par bērniem rūpējas darbinieki, kas strādā dežūrās, filiālē ir liela darbinieku mainība, līdz ar to bērnam nav iespējas izveidot emocionālu kontaktu un piesaisti ar vienu konkrētu cilvēku.

Ir saprotams, ka vienīgais, kas bērnam var sniegt emocionālo piesaisti un drošību, ir ģimene, taču visiem bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem nevar atrast ģimeni. Par to, kādi šajā ziņā ir jaunumi un idejas, stāsta valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» filiāles «Rīga» vadītāja ILZE DZENE:

«Lai veicinātu bērnu nonākšanu ģimenēs, jau kopš 2018. gada pavasara Kapseļu ielas namā katra mēneša pirmās piektdienas pēcpusdienā tiek rīkoti atvērtie pasākumi, uz kuriem aicināts ikviens. To svarīgākais mērķis ir dot iespēju potenciālajām uzņemošajām ģimenēm iepazīties ar filiālēs dzīvojošajiem bērniem. Tas, protams, arī veicina sabiedrības izpratni par bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām, un šādi sabiedrība iesaistās bērnu integrācijā sabiedrībā. Pēc gada pieredzes varam droši teikt, ka šie atvērtie pasākumi ir pierādījuši, ka tieši šādā, neformālā veidā – rotaļājoties, muzicējot, runājoties, dauzoties un ēdot pīrāgus – daudzi bērni ir reāli atraduši savas ģimenes.

NAMS, kas gada laikā būtiski mainījis saturu. Kapseļu ielā 18 un 31 darbojas VSAC «Rīga» filiāle «Rīga». Tautā sauktajā zīdaiņu namā ir mazāk iemītnieku, jo viņiem tiek meklētas un atrastas jaunas ģimenes. Foto: Vita Anstrate/lsm.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru