Tuvojas grūti laiki. Atbalstīsim cits citu!

- 22.Jūnijs, 2022
Laikrakstā

Esam ierauti visai pasaulei kopīgās ekonomikas sarežģījumos. Nebijušajai situācijai nāksies meklēt neierastus risinājumus, un jaunais, nezināmais jau min uz papēžiem. 

Tas skars ikvienu. Valmieras novada uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste GUNA ĶIBERE, kas pārzina novada amatnieku, mājražotāju un visu mazo uzņēmēju darbību, atzīst, ka prognozes nav optimistiskas. Gaidāmas grūtības, taču pašvaldība, cik tas vien ir iespējams, turpinās atbalstīt un palīdzēt tās pārvarēt. 

Cik darbīgi Valmieras novadā ir mazie uzņēmēji?

Uzņēmuma dibināšana un uzņēmējdarbības uzsākšana sākas ar biznesa ideju, kas var būt gan labi zināma sfēra, gan hobijs. Cilvēki visā Latvijā, un it sevišķi Valmieras novadā, ir gana darbīgi un radoši. Pērn Latvijā darbojās ap 1500 mājražotāju. Tajā skaitā vairāk nekā 200 Valmieras novadā, kas ir ievērojams skaits, ja skatām visas Latvijas mērogā. 

Kuras jomas pie mums ir vispopulārākās?

Visplašāk pārstāvēta ir dārzeņu, augļu un ogu pārstrāde. Tad seko dažāda veida gaļas, desu un kūpinājumu, arī piena produktu, maizes un miltu izstrādājumu, medus produktu ražošana. Mums ir daudz audēju, adītāju, šuvēju, keramiķu, rotu gatavotāju un kokapstrādes meistaru. Mazāk – ādas apstrādes meistaru, kalēju un akmeņkaļu. Sevišķi lepni varam būt par mūsu audēju un šuvēju prasmēm darināt autentiskus tautastērpus visas Latvijas mērogā. Starp amatniekiem ir daudzi amata meistari, kuri savas prasmes veiksmīgi nodod jaunākai paaudzei.

GUNA ĶIBERE.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru