Uz kurieni tiek bruģēts ceļš ar lētāko cenu?

- 26.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ja paklausās mūsu valsts ministru, viņu vadīto ministriju augstāko ierēdņu un dažādu šo ministriju palīgiestāžu vadības runās, tad nekur taču nedzirdēsim skaļus vārdus par baltās ekonomikas metodisku apkarošanu, godīgu nodokļu maksātāju un nozares līderu represēšanu un reģionālās uzņēmējdarbības iznīcināšanu.

Nē taču! Ar putām uz lūpām šie kungi no augstām tribīnēm, no televīzijas ekrāniem un arīdzan radio ēterā diendienā apgalvo, ka cīņa pret ēnu ekonomiku, t.i., pret pelēko un melno biznesu ir viņu prioritāte teju vai režīmā 24/7, ka jāatslogo Latvijas biznesa ūdensgalva Rīga, ka jā­stimulē vietējā uzņēmējdarbība un arvien jāceļ piedāvāto pakalpojumu kvalitāte. Tā tiek runāts nopietni un ar tik godīgu sejas izteiksmi, ka godīgāka vairs nevar būt. Bet reālajā dzīvē, kā jau tas Latvijā ne pirmo reizi tiek konstatēts, viss ir savādāk... Un kliedzošs piemērs tam ir pagājušās nedēļas nogalē Autotransporta direkcijas publiskotie konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu valstī laika posmā no 2021. līdz 2030. gadam rezultāti. Jau nosaukti uzvarētāji 12 no 16 maršrutu tīkliem, tie pasažieru pārvadātāji, kuri ar savu piedāvājumu spējuši apsteigt konkurentus šajās tā saucamajās lotēs. 

Izcilniekus nevajag 

Latvijas uzņēmumiem pieder vairāk nekā 200 tūkstoši transportlīdzekļu, kas piedalās satiksmē. Jau vairākus gadus apdrošināšanas kompānija Balta rīko konkursu Drošākais uzņēmuma autoparks, kur starp galvenajiem kritērijiem līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā konkursa dalībniekiem vērtē arī atbildīgu attieksmi pret braukšanas kultūru un atļauto braukšanas ātrumu. 

Lūk, pērnā gada izcilnieki konkursā Drošākais uzņēmuma autoparks 2019. Nominācijā Pasažieru pārvadātājs par Zelta pārvadātāju atzīts Ventspils pašvaldības SIA Ventspils reiss un par Sudraba pārvadātāju – Valmieras un tai apkārtējo novadu (bijušā Valmieras rajona) pašvaldību SIA VTU Valmiera. Starp citu, 2018. gadā valmierieši, kuri šajā konkursā piedalījušies pēdējos sešus gadus un allaž bijuši starp līderiem, bija izpelnījušies pat Zelta pārvadātāja statusu. 

Un tagad – vienkārši pārdomām – Autotransporta direkcijas izsludinātā konkursa rezultāti. Lotē Ventspils starp trim pretendentiem Ventspils reiss ar savu finanšu piedāvājumu – 1,1472 eiro/km – zaudējis gan vinnētājam SIA Sabiedriskais autobuss (0,8897 eiro/km), gan otrajā vietā palikušajam SIA Talsu autotrans­ports (0,9736 eiro/km).

KO DARĪT? Abi nopietnākie pasažieru pārvadātāji Vidzemē – CATA un VTU Valmiera – pagaidām palikuši bez lotēm paši savos rūpīgi un godprātīgi iekoptajos lauciņos. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
raimid - 26.Maijs, 2020 - 21:57

Interesanti cik Sabiedriskajam Autobusam kantora darbinieku attiecībā pret autobusu skaitu un cik VTU?

TL - 27.Maijs, 2020 - 00:10

Raksts tapis tādā steigā, ka pat faktus neviens nav pārbaudījis. Sabiedriskais autobuss nav uzvarējis Ventspilī, bet gan talsinieki.

os - 30.Maijs, 2020 - 21:56

Tagad godprātīgie kopēji varēs dalīt CATAs lauciņu

Anete - 2.Jūnijs, 2020 - 08:40

Tik skumji par to, kā grimst žurnālistika, kad pašvaldība apmaksā rakstus.

latvietis dziļ… - 2.Jūnijs, 2020 - 14:13

Ar žurnālistiku viss kārtībā un bez pašvaldības dotācijām. Ir cita problēma - deģenerējas šīs valsts institūcijas, vismaz dažās nozarēs izteikti. Kad paaugsies, Anete, tad iemācīsies lasīt starp rindām. Tad arī sapratīsi, kurš te kuram un par ko ir veicis priekšapmaksu.

Pievienot komentāru