Uz vieglu panākumu cerot

- 11.Maijs, 2021

Svētdien Optibet Latvijas futbola virslīgas mačā Valmiera FC savā laukumā tikai otrā puslaika otrajā pusē spēja salauzt līgas jaunpienācēju Noah Jurmala pretestību, panākot uzvaru ar 2:0 un vismaz līdz vakardienas RFS un FK Vents­pils spēlei izvirzoties turnīra tabulas vienvadībā.

Valmierieši, kuri maču iesāka bez vairākiem pamatsastāva futbolistiem, pirmajā puslaikā uzbrukumā praktiski neko jēdzīgu nebija spējīgi izveidot, radot iespaidu, ka viena no līdervienībām sadomājusies turnīra pastarīšus apspēlēt uz vienas kājas, taču ar ukraini Oleksiju Babiru, krievu Igoru Ponomarevu un 32 gadus veco serbu vārtsargu Bojanu Kneževiču sastāvu papildinājušais Noah spēja parādīt pamatīgu pretestību laukuma saimnieku haotiskajiem vārtu gūšanas mēģinājumiem – vienīgajā kaut cik vērā ņemamajā epizodē Jokota izvirzīja uzbrukuma smailē Krolli, tomēr viesu vārtsargs prasmīgi briesmas neitralizēja.

Pēc neizteiksmīga pirmā puslaika mūsējo treneris Tamazs Pertija pārtraukumā bija veicis uzreiz četras spēlētāju maiņas, laukumā laižot senegāliešu desantu – Sovu, Fallu un Geju, kā arī Danielu Balodi. Laukuma saimniekiem arī otrā puslaika sākumā kliboja piespēļu precizitāte, un, lai gan īsā laikā izdevās tikt pie diviem stūra sitieniem, Noah aizsargi ar Apiju priekšgalā neļāva Valmieras uzbrucējiem neko izveidot. Tikai 60. minūtē pirmās briesmas pie Noah vārtiem izveidoja Mena, kurš apsteidza Siņeļņikovu un deva piespēli gar vārtiem, tomēr pie bumbas pirmais tika Kneževičs.

BEIDZOT TRĀPĪTS! Valmiera FC leģionāri līksmo pēc vārtu guvuma. Jāņa Līgata foto