Uzņemējdarbība

Top vēl viena jauna ražotne

- 19.Jūlijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Vidzemes industriālajā galvaspilsētā Valmierā top vēl viens jauns ražošanas objekts. Kā liecina plakāts pie iebrauktuves bijušās sviesta un siera bāzes teritorijā, šeit, Cempu ielā 2, tiek būvēta stikla šķiedras pārstrādes rūpnīca Valmierā pazīstamajam uzņēmumam SIA Culimeta Baltics. Pēc pašmāju arhitektu biroja SIA AINAS projekti jauno ražotni kopā ar nelielu administratīvo bloku ceļ vietējā būvfirma SIA R.K.C.C. Renesanse.

Valmierā būs iespaidīga saules elektrostacija

- 18.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Blakus akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra ražotnei (Brenguļu pusē) Valmieras pievārtē Latvijas investīciju uzņēmums Merito Partners kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju Saules Energy sākuši vērienīgas saules elektrostacijas būvniecību. Līdzīgi kā netālu esošā Brenguļu saules elektrostacija, arī topošā Valmieras saules elektrostacija gadā saražos elektroenerģiju, kas atbilst 3500 mājsaimniecību vidējam patēriņam.

Šķirosim bioloģiskos atkritumus aktīvāk!

- 18.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Piecu mēnešu laikā, kopš SIA ZAAO Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā piedāvā bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas pakalpojumu, iedzīvotāji jau ir pierādījuši, ka viņiem rūp vide – bioloģisko atkritumu šķirošana notiek labi, to sastāvā ir pavisam maz neatbilstošu materiālu.

ZAAO – balva par vides mērķu īstenošanu

- 11.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

5. jūnijā Rīgā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests sveica Zaļās izcilības balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc pašu iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO saņēma augstāko novērtējumu nominācijā Zaļā izcilības balva atkritumu apsaimniekošanā par vides mērķu īstenošanu šajā jomā. Uzņēmumu ZAAO balvai bija izvirzījusi Valmieras novada pašvaldība.

Būtiski lēmumi par ZAAO attīstību

- 21.Maijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

SIA ZAAO 2024. gada kārtējā dalībnieku sapulcē, kas 10. maijā notika Dabas un tehnoloģiju parkā URDA, tika apstiprināti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmēs uzņēmuma nākotnes darbību. Tā būs uzņēmuma reorganizācija. Tāpat tika apstiprināta uzņēmuma 2023. gada peļņas sadale.

Kāpēc jāšķiro BIO atkritumi?

- 30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Ieviešot kaut ko jaunu, sākotnējās neskaidrības un jautājumi ir neizbēgami. No šā gada sākuma bieži saņemam jautājumu: Kāpēc man jāšķiro bioloģiskie atkritumi, kāds man no tā labums? Atbilde ir vienkārša, taču tās nozīme ir dziļa un daudzpusīga. Bioloģisko atkritumu šķirošana sniedz ieguvumus katram individuāli, kā arī sabiedrībai un planētai kopumā. Saprotot, ka motivācijas meklējumi var būt grūti, piedāvājam vairākus pamatojumus, kāpēc šis solis ir svarīgs.

"Valmiermuižas alum" pērn – dubultota peļņa un jauns apgrozījuma rekords

- 30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Alus darītava Valmiermuižas alus pērn piedzīvojusi vēsturiski veiksmīgāko gadu: tās apgrozījums 2023. gadā audzis par 34%, sasniedzot rekordu – 9,53 miljonus eiro, bet alus darītavas peļņa bijusi 193 tūkstoši eiro. Lai arī pērn kopējais Latvijā izbrūvētā alus apjoms samazinājies par 15%, Valmiermuižā izbrūvēts par 11% vairāk alus nekā iepriekš. Tas panākts ar 111 darbinieku kuplu saimi, nodokļos samaksājot 2,8 miljonus eiro.

Rūjienas Maxima – vēl ērtāka pircējiem

- 12.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Turpinot izvērst vienoto veikalu konceptu visā Latvijā, kopš 6. marta ievērojamas pārmaiņas piedzīvojis Maxima X veikals Rūjienā, Valdemāra ielā 2. Veikala pārveidē un jaunā koncepta ieviešanā investēti teju 33 tūkstoši eiro, padarot veikalu intuitīvāku un plašāku, nodrošinot ērtāku darba vidi un iepirkšanos iedzīvotājiem.

ZAAO par prioritāti izvēlas klientu

- 12.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kā zināms, SIA ZAAO sadarbībā ar astoņiem partneriem no Latvijas, Igaunijas un Nīderlandes 2022. gada beigās uzsāka vērienīgu Eiropas Savienības starpreģionu inovāciju investīciju instrumenta projektu Atbalsts transportā izmantojamās zaļā ūdeņraža enerģijas vērtību ķēdes reģionālai attīstībai Igaunijā un Latvijā. Tomēr, analizējot projekta gaitā radušos izaicinājumus, uzņēmums ZAAO pieņēmis lēmumu pārskatīt dalību projektā.