Vai laukos ir jābūt bibliotēkai?

- 16.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šādu provokatīvu jautājumu – vai ir vajadzīga bibliotēka laukos – jau pavisam drīz diskusiju dalībniekiem uzdos Latvijas Bibliotekāru biedrības pārstāvji sarunu festivālā LAMPA, kas norisināsies 1. un 2. jūlijā Cēsīs.

Šis būs jau astotais festivāls, kas pulcinās gan diskusiju dalībniekus, gan klausītājus, lai brīvā, nepiespiestā gaisotnē apmainītos ar viedokļiem un diskutētu par sabiedrībā aktuālām tēmām. 

Vai tiešām lauku bibliotēku pastāvēšana ir apdraudēta? 

Statistika liecina, ka katru gadu Latvijā tiek reorganizētas 4 – 5 lauku bibliotēkas, tā ietekmējot gan bibliotēku pakalpojumu pieejamību, gan kvalitāti. Vai, iedzīvotāju skaitam samazinoties, bibliotēkas laukos vairs nav nepieciešamas? Vai bibliotēka ir vieta, kur tikai izsniedz grāmatas? Vai ir vajadzīga bibliotēka, ja visu var atrast internetā? Kā lauku bibliotēku tagadni un nākotni redz ne tikai pašvaldības un bibliotekāri, bet arī iedzīvotāji? 

Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, 8. jūnija vakarā Vaidavas pagasta bibliotēkas organizētajā diskusijā «Ceļā uz sarunu festivālu LAMPA» pulcējās gan vaidavieši, gan Kocēnu apvienības pārstāvji un novada bibliotekāru saimes interesenti.

GRUPU DISKUSIJA – bibliotekāres. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru