Vaidavas ezerā papildinājums zandartu pulkam

- 14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, mūspusē ar zandartiem bagāts ir ne tikai Burtnieku ezers, prasmīgi makšķernieki prot izmānīt šo gardo zivi arī no Vaidavas ezera dzīlēm, reizēm tiekot pat pie iespaidīgām trofejām.

Vaidavas ezera platība ir 87,2 hektāri, un tas atrodas jaunizveidotā Valmieras novada (līdz tam – Kocēnu novada) Vaidavas pagastā. Vaidavas ezers ir publiskais ezers, kurā zvejas tiesības pieder valstij. Ezers atrodas īpaši aizsargājamā Natura 2000 teritorijā Gaujas Nacionālajā parkā. 

Tieši pirms nedēļas – 7. septembrī – atbilstoši Vaidavas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem ezerā tika ielaisti 7000 zandartu mazuļu. Par šo būtisko pienesumu ezera zandartu kopienai gādāja biedrība «Vaidavas ezera pārvalde». Zandartu mazuļus iegāde un ielaišana ezerā bija aktivitāte Zivju fonda finansētajā projektā «Zivju resursu pavairošana Vaidavas ezerā Kocēnu novadā». Zandartu mazuļu iegādes kopējās izmaksas ir 2202,20 eiro, no šīs summas 762,30 eiro ir Zivju fonda finansējums, atlikusī daļa – biedrības «Vaidavas ezera pārvalde» līdzfinansējums.

KURZEMNIEKI ATBRAUKUŠI. Zandartu vedums Vaidavas ezera krastā. Valmieras novada pašvaldības arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru