Vaidavas ezerā viss ir kārtībā

- 27.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Tā vienā teikumā var raksturot SIA Saldūdeņu risinājumi veiktā pētījuma secinājumus, ar kuriem 14. septembrī Vaidavas kultūras centrā savā prezentācijā klāt­esošos iepazīstināja pētījuma projekta vadītājs Māris Liepiņš. 

Iepriekšējais līdzīgs pētījums Vaidavas ezerā veikts 2015. gadā. Tā kā zālē nebija nejaušu cilvēku, vien novada pašvaldībā par dabas resursiem, tostarp arī Vaidavas ezeru, atbildīgās kundzes un pārdesmit vīru – ezera krasta īpašumu saimnieki un pieredzējuši vietējie makšķernieki, saruna par ezerā esošajām zivīm un iespējām tās noķert izvērtās konkrēta un profesionāla. 

Saldūdeņu risinājumu pārstāvis iepazīstināja ar pētījumā izmantoto žauntīklu metodi, kurā izmanto Nordic tīklus. Māris Liepiņš atzina, ka ezerā kopš 2015. gada pieaudzis zandartu un lielo asaru skaits, savukārt mazāk palicis plaužu, taču tāpat salīdzinoši lielu eksemplāru ezerā ir pietiekami daudz, šie portfeļi apgrozās turpat uz ezera dibena kantēm, kur zandarti. Pētnieku ieteikums Vaidavas ezera apsaimniekotājiem – regulāri vajadzētu papildināt zandartu krājumus ezerā, savukārt līdakām te varētu pietikt ar dabīgā nārsta pienesumu, tomēr vajadzības gadījumā arī līdaku krājumus var papildināt.

VĪRI SPRIEŽ PAR VIŅIEM LABI ZINĀMĀM LIETĀM. Prezentācijas klausītājos bija tikai Vaidavas ezera krastu saimnieki un pieredzējuši vietējie makšķernieki.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru