Vajadzīga pilnīgi cita politika!

- 5.Jūnijs, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Savā ziņā tas, kur mēs šodien atrodamies, ir sekas kaut kam citam. Visām jaudīgām valstīm ir ļoti skaidra pozicionēšanās pasaulē. Nav noslēpums, ka man viena no sirdij tuvākajām valstīm ir Singapūra, un, ierakstot Google meklētājā Singapure vision, tur parādās tāds ieraksts: Limited land, unlimited space. Tulkojumā, jo mums daudz kas jātulko valsts valodā, tas būtu Limitēta zeme, nelimitēta telpa (Ierobežota zeme, neierobežota telpa). Tas ir domāšanas veids!

Mēs savā uzņēmēju organizācijā konstatējām, ka diemžēl Latvija vispār nepozicionējas. Mums šis robs ir jāaizpilda, un mēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes sēdē esam nonākuši līdz tādam piedāvājumam gan mūsu uzņēmēju sabiedrībai, gan sabiedrībai kopumā, gan arī politiķiem: Latvija — talantu pulcēšanās vieta. Tā loģika tur tāda, ka īstenībā lielā mērā nav pat tik svarīgi, kur mēs šobrīd atrodamies. Ir svarīgi definēt, kādi mēs gribam būt! Saturs un bāze šai pozicionēšanās filozofijai ir tādi — kolēģi, tajās vietās, kur būs talantīgi, gudri un izglītoti cilvēki, tiek ieprogrammēta attīstīta nākotne. Īstenībā tas ir pats, pats svarīgākais!

Ekonomikas ministrs teica, ka Latvijas Darba devēju konfederācija veido apakšpadomi. Mēs vienojāmies ar premjeru, ka tuvākajā laikā tiks iedibināta — mēs vēl to neesam zīmolojuši — Attīstības jeb Pelnīšanas padome, kurā prezidēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un valdība. Jo līdz šim diskusija ir bijusi par ekonomikas attīstību tādā formātā, kur runas notiek par naudas sadalīšanu: mums budžetā ir kaut kāda nauda, kā to naudiņu sadalīt? Mēs sakām, ka jābūt diskusijai — kā naudu pelnīt?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru