Valmierā pēdējās trīs apkures sezonās lētākā siltumenerģija

- 29.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Nenoliedzami, šādu patīkamu faktu ietekmējuši gan neierasti siltie laika apstākļi, gan arī akciju sabiedrības Valmieras Enerģija jaunās katlumājas izbūve Valmierā, Dakstiņu ielā 1. Jaunā katlumāja arī turpmāk veicinās siltumenerģijas tarifa stabilitāti pilsētā, jo tā aprēķins vairs nebūs pilnībā atkarīgs no fosilā kurināmā – dabasgāzes – cenas svārstībām un to izlīdzinās Latvijā pieejamā atjaunojamā kurināmā – šķeldas – iepirkuma cena. 

Kā zināms, akciju sabiedrība Valmieras Enerģija ir regulēts komersants, kura darbību regulē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, ar kuru tiek saskaņoti un apstiprināti siltumenerģijas ražošanas tarifi. Ņemot vērā veiksmīgi īstenotu kurināmā iepirkuma procedūru pavasarī, no šī gada jūlija siltumenerģijas ražošanas tarifs no 40,18 eiro/MWh tika samazināts līdz 31,69 eiro/MWh jeb par 21%.

Šī gada nogalē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi jauno tarifu projektu ar siltum­enerģijas ražošanas tarifu 36,57 eiro/MWh, kas būs spēkā no 2021. gada 1. februāra, bet no 2021. gada 1. maija tas samazināsies līdz vērtībai 35,77 eiro/MWh. Līdz ar jaunās katlumājas izbūvi Dakstiņu ielā 1, kurā ir gan bio kurināmā katls, gan dabasgāzes katli, Valmieras pilsētā tika pilnībā modernizēta siltumapgādes ražošana Gaujas labajā krastā. 

AR DIVU VEIDU KURINĀMO. Jaunajā katlumājā Dakstiņu ielā 1 siltuma ražošanai paredzēti divi atsevišķi bloki – ar dabas gāzi darbināmais papildu jaudai nepieciešamības gadījumā (priekšplānā) un ar šķeldu apkurināmais ikdienas patēriņa nodrošināšanai (aizmugurē). 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru