Valmiera: pirmā pusgada kopsavilkums

19.Jūnijs, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Tūlīt sāksies gada otrā puse, tāpēc īstais brīdis noskaidrot, kā pirmajā pusgadā dažādās jomās veicies Valmieras pašvaldībai. Galvenā lieta, protams, ir dažādu apjomu celtniecības objekti, kuru, izrādās, šogad varējis būt vairāk... Par lokālām un arī valsts mēroga problēmām Liesmai stāsta Valmieras mērs JĀNIS BAIKS.

Nesen pabiji vizītē ASV. Kāpēc?

Pēc Amerikas Latviešu apvienības (ALA) ielūguma piedalījos divos pasākumos Denverā. 2. maijā bija ekonomikas forums Spotlight Latvia, tas bija līdzīgs pasākums pērn Valmierā notikušajam PBLA rīkotajam Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam. Forums, kuru kopā ar ALA rīkoja arī LIAA un Latvijas – Amerikas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, šoreiz vairāk bija veltīts veselīgam dzīvesveidam, tajā piedalījās attiecīgajās nozarēs iesaistītie uzņēmēji. Daļa dalībnieku prezentēja savus produktus un pakalpojumus, pretī bija pieaicināti cilvēki no Amerikas, kam šī lieta varētu interesēt. Ļoti daudz foruma rīkošanā bija iesaistījies latviešu uzņēmējs no Denveras Jānis Bergs. Man šajā forumā, kurā biju vienīgais pilsētas mērs no Latvijas, bija iespēja prezentēt Valmieras piedāvājumu veselīga dzīvesveida piekopšanā, domājot gan par sporta infrastruktūru, gan dažāda veida medicīniskajiem pakalpojumiem. Protams, uzreiz ir jautājums, cik daudz mēs viņus varam ieinteresēt... Kā teica Jānis Bergs, katrs potenciālais interesents ļoti individuāli jāuzrunā, lai viņi atnāktu un vispār sāktu runāt. Domāju, ka interesi par Latviju un arī par Valmieru tomēr izdevās radīt. LIAA bija vairāk visas Latvijas prezentācija, akcentējot Rīgu, bet man bija iespēja parādīt, kas notiek arī reģionos. Pēc tam no 3. līdz 5. maijam piedalījos ALA kongresā, kur arī man bija iespēja uzstāties, izstāstot par situāciju Latvijā. Kongresā bija vairāk nekā 60 delegātu no tām ASV pilsētām, kurās ir latviešu biedrības vai draudzes. Katru gadu ALA kongress notiek citā pilsētā. Kongresā piedalījās arī ekonomikas ministrs un Vidzemes Augstskolas rektors.

Pārlecam atpakaļ uz Latviju, uz ekonomiku un lielo politiku. It kā pie varas Rīgā nosacīti mūsējie, taču ne visas lietas valdībā iet gludi. Dzirdēts par lielām problēmām dažādos finansējumos, kas, cita starpā, skārušas arī Valmieru. Varbūt var ko sīkāk? Piemēram, par ielām.

(Nopūšas). Jā, situācija patlaban tāda... Varbūt nebūtu pārāk korekti par to pārmest šai valdībai. Ir kopējie pašvaldību aizņemšanās limiti šim gadam – 256 miljoni eiro, ir aizņēmumu atmaksa, kas atnāk atpakaļ, un ir pašvaldību aizņēmumu palielinājums. Sanācis tā, ka Eiropas Savienības (ES) fondu apguve, kas bija plānota periodam no 2014. līdz 2020. gadam, faktiski sākās tikai pagājušajā gadā.

PATS AKTUĀLĀKAIS OBJEKTS. Līdz Eiropas BMX čempionātam Valmierā vairs tikai dažas nedēļas, jaunuzceltajā trasē vēl atlikuši sīki darbiņi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru