Valmierā Pirmajās Lieldienās – labdarības koncerts

- 17.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

21. aprīlī plkst. 16 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas un biedrības «Valmierai. Mūzikai. Kultūrai» labdarības koncerts «Mans solis, tavs solis. Satikšanās».

Tā laikā saziedotie līdzekļi tiks ieguldīti mācību procesa bagātināšanai, dodot iespēju talantīgajiem jauniešiem apmeklēt koncertprogrammas Rīgā, kā arī koncertkokles iegādei skolas audzēknim.

«Šogad Valmieras Mūzikas skolas kokles klase svin 30. gadadienu, tāpēc kopā ar skolas draugiem – biedrību «Valmierai. Mūzikai. Kultūrai» – esam nolēmuši, ka koncerta laikā gūtie ienākumi tiks ieguldīti jaunas koncertkokles iegādei. Šoreiz instruments tiks nodots talantīgajai audzēknei Katrīnai,» stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba. Ar biedrības atbalstu audzēkņi jau iepriekš dāvinājumā saņēmuši ne tikai mūzikas instrumentus, bet arī klātienē galvaspilsētā baudījuši baleta mākslu un apmeklējuši Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Ar koncerta rīkošanu biedrība «Valmierai. Mūzikai. Kultūrai» aicina mākslas draugus atbalstīt mūzikas izglītību Valmierā. Koncertā gaidīti visi interesenti, lai ne tikai satiktos ar izciliem Valmieras Mūzikas skolas absolventiem, bet arī lai iepazītos ar šī brīža mūzikas talantiem un sniegtu savu artavu jauno talantu izaugsmē.

Mūzikas skolas audzēkņu, pedagogu un absolventu koncerts «Mans solis, tavs solis. Satikšanās» norisināsies Valmieras Mākslas dienu laikā. Labdarības koncertam notiekot jau trešo gadu, arī šoreiz klausītājus priecēs Valmieras Mūzikas skolas absolvents, komponists Arturs Maskats, uzstājoties kopā ar Latvijas Nacionālās operas solistu Rihardu Mačanovski. Savukārt Lieldienu koncertu ieskandinās Rīgas zvanu ansamblis «Primus». Uz satikšanos mūzikā aicinās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēknis, pianists Roberts Ķibermanis, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkne, koklētāja Katrīna Mačuka un Valmieras Mūzikas skolas audzēkne Anna Šakena, kā arī skolotājs, akordeonists Māris Rozenfelds. Klātesošie dzirdēs arī četru Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu, konkursa «Latvijas talanti» finālistu priekšnesumus – uzstāsies Rūta Saulīte (klavieres), Izolde Bernadeta Ozoliņa (alts), Sendija Rozenšteine (flauta) un Rebeka Gailīte (baritona saksofons). Savukārt komponista Bendžamina Britena dziesmas no cikla «Oh, this Island» izpildīs skolotāja, soliste Zane Jankuna un koncertmeistare Dace Kļava. Klātesošajiem būs lieliska iespēja gūt ieskatu, ko Eiropas koru olimpiādei un Nācijas «Grand Prix», kas norisināsies augustā, sagatavojis skolas koris «SolLaRe» diriģentes Irēnas Zelčas vadībā. Savukārt kopā ar jaunāko klašu kori un diriģenti Mariku Rolmani uzstāsies komponists Arturs Maskats, izpildot ciklu «Princešu dziesmas».

Koncertu vadīs Valmieras Drāmas teātra aktrise Māra Mennika.

Bezmaksas ieejas kartes lūgums iepriekš izņemt vai pieteikt Valmieras Kultūras centrā vai Valmieras Mūzikas skolā. Ziedot Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu attīstībai būs iespējams klātienē koncerta laikā. Biedrība «Valmierai. Mūzikai. Kultūrai» izsaka pateicību ziedotājiem par atbalstu biedrības mērķu sasniegšanai.

DZIED Valmieras Mūzikas skolas koris «SolLaRe» diriģentes Irēnas Zelčas vadībā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru