Valmieras integrētā bibliotēka svin trīspadsmito dzimšanas dienu

- 27.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras integrētā bibliotēka (VIB) apvieno Valmieras bibliotēku (dibināta 1920. gadā) un Vidzemes Augstskolas (ViA) bibliotēku (dibināta 1996. gadā). Šāda sadarbība pastāv jau 13 gadus. «Liesma» devās ciemos, lai aprunātos ar Valmieras bibliotēkas direktori Dai­gu Rokpelni un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktori Evitu Lantrāti.

Valmieras bibliotēkas direktore Dai­ga Rokpelne stāsta, ka Valmierā bibliotēku vēsture ir garāka par 100 gadiem, pirmsākumi grāmatu apmaiņai datēti jau ar 1841. gadu. 2007. gada 9. novembrī tika atklātas renovētās bibliotēkas telpas Cēsu ielā 4, pirmais lasītājs šajās telpās tika apkalpots 13. novembrī. Svinēt varētu daudzos datumos, tāpēc valsts svētku mēnesī bibliotēka  izvēlējusies svinēt sasniegumus, nevis gadskaitļus, nepieturoties pie konkrēta datuma.

Evita Lantrāte norāda, ka, sadarbojoties publiskai bibliotēkai ar senām tradīcijām un jaunai reģiona augstskolas bibliotēkai, ir izdevies radīt īpašu vietu Valmierā, kur studentiem, pētniekiem un iedzīvotājiem satikties, iedvesmoties un izzināt pasauli dažādos veidos.

Daiga Rokpelne pastāstīja, ka šis gads neapšaubāmi ir pārsteigumu un strauju pārmaiņu gads, kas mainījis un paplašinājis bibliotēkas pakalpojumus un ieviesis jauninājumus saziņā un dialogā ar lietotājiem.

INTERVIJĀ. No kreisās: Valmieras bibliotēkas direktore Dai­ga Rokpelne un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru