Valmieras novads taps grūtībās

- 11.Jūnijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji un arī pats ministrs Juris Pūce apmeklēja vairākas Vidzemes pilsētu pašvaldības, tostarp Valmieru, lai prezentētu administratīvi teritoriālās reformas priekšrocības.

Valmierā tikās mūsu pilsētas, kā arī Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Mazsalacas novada domju vadītāji un deputāti, lai izteiktu savu viedokli reģionālās reformas kontekstā.

Reģionālo reformu un Valmieras novada veidošanu atzīst Valmieras pilsētas pašvaldība, bet pārējo jeb Valmierai piesaistāmo novadu vadītāji bija skeptiski. Daži «Liesmas» saklausītie pašvaldību vadītāju viedokļi.

Māris Zvirbulis, Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs:

«Es neredzu reformā ekonomisko efektu, nu, neredzu. Mani satrauc arī pēctecības jautājums: mazo novadu attīstības plānu, projektu pēctecība. Stipri šaubos, vai šis apvienošanās process būs ar likumu saistošs visām pašvaldībām, jo pašlaik solījumi un viedokļi ir šādi, bet priekšā jau būs arī pašvaldību vēlēšanas, arī Valmierā. Vai visi labie nodomi netiks paslaucīti zem paklāja?»

Harijs Rokpelnis, Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs:

«Es neredzu reformai pamatojumu. Kur ir ar faktiem, pētnieciski pamatots, ka šādiem jābūt pašvaldību optimālajiem izmēriem? Ja gribam veicināt ekonomisko izaugsmi, tad vai vajadzīga lielu teritoriju veidošana? Man zināmākais ekonomiskās izaugsmes veids ir decentralizācija. Par ieguvumiem vajadzētu spriest matemātiski, nevis spriedelējumos balstīti. Reformas kontekstā mēs runājam par pašvaldībām kā pakalpojuma sniedzējiem, bet aizmirstam, ka vietējā pašvaldība vispirms ir iedzīvotāju kopienas gribas īstenotāja. Mēs pašvaldībā plānotās reformas sakarā veicām iedzīvotāju aptauju, un 85% no respondentiem bija teikuši, ka nevēlas, lai Mazsalacas novadu kaut kam pievieno, vēlas, lai saglabājas novada patstāvība.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru