Valmieras pilsētas pašvaldība par situāciju SIA «Saimniecība 24» dzīvojamo māju pārvaldīšanā

- 27.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas pašvaldība saņem iedzīvotāju vēstules ar jautājumiem, kas notiks ar SIA «Saimniecība 24». Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai. Gribam viest vairāk skaidrības par iedzīvotāju tiesībām un pienākumiem. 

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopa ir tā, kas dod pilnvarojumu pārvaldniekam. Šajā gadījumā astoņas dzīvojamās mājas, kas ir Valmierā, ir pilnvarojušas SIA «Saimniecība 24» vest mājas pārvaldību un kārtot mājas lietu. Viena no obligātajām darbībām, ko veic pārvaldnieks, ir mājas lietas vešana. Tā ir informācija, kā iedzīvotāji maksājuši rēķinus, kādi ir mājas skaitītāju rādījumi, mājas ieņēmumu un izdevumu pārskats, kāds ir mājas uzkrājums. Ja iedzīvotāji nav lēmuši citādāk, visa informācija ir atrodama mājas lietā. Parasti mājas lieta glabājas pie pārvaldnieka, kur ar to jebkurš dzīvokļa īpašnieks var brīvi iepazīties. Tātad arī jums ir visas tiesības SIA «Saimniecība 24» lūgt iespēju iepazīties ar jūsu mājas lietu un noskaidrot situāciju. Likums nosaka, ka visiem dokumentiem ir jābūt mājas pārvaldītāja rīcībā.

Ja mājas iedzīvotāji ir apmaksājuši izrakstītos rēķinus, bet nauda nav nonākusi pakalpojuma sniedzēja rīcībā, tas nozīmē, ka veidojas parāds. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru