Valmieras sadarbībai ar Vilandi

- 2.Februāris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā viesojās Igaunijas pilsētas Vilandes pašvaldības delegācija. Dienas pirmajā pusē ar domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu, izpilddirektori Eviju Voitkāni un izpilddirektores vietnieci Daci Jasi tika pārrunātas sadarbības iespējas. Tāpat delegācija apmeklēja Valmieras tehnikumu un Valmieras integrēto bibliotēku. Savukārt dienas otrajā pusē norisinājās darbs grupās, delegācija tikās ar Valmieras Drāmas teātra,  Viestura vidusskolas, pilsētas pašvaldības, Mūzikas skolas un Mākslas vidusskolas pārstāvjiem.

Valmieras integrētajā bibliotēkā ar Vilandes pārstāvjiem un Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju bija iespēja tikties arī medijiem.

«Ar Vilandi mums ir ļoti senas sadraudzības saites,» stāsta Jānis Baiks. «Oficiālais sadarbības līgums ir no 1992. gada, bet vēsturiskā draudzība mums ir daudz senāka. Viņi mums ir vieni no tuvākajiem kaimiņiem — attālums līdz Vilandei ir apmēram tikpat, cik līdz Rīgai. Esam Baltijas valstis, tāpēc draudzība mums ir tik cieša kā ne ar vienu citu valsti. Protams, daudz kas ir atkarīgs no mums pašiem. Vilandes delegācija ir diezgan liela, un mēs gribam attīstīt sadarbību kultūras, sporta un citās jomās. Deviņdesmito gadu sākumā  sadarbība bija ciešāka, tad tā nedaudz pārtrūka, tāpēc mēs gribam to atjaunot. Šogad Valmierā notiks arī starptautiskais teātra festivāls, kurā mēs gribam redzēt arī Vilandes teātra pārstāvjus. Protams, svarīga ir arī skolu sadraudzība. Ir iecere abās robežas pusēs sagaidīt Latvijas simtgadi. Sadraudzību gribas nostiprināt.»

SADARBĪBAS NOLŪKOS. Attēlā no kreisās: Vilandes vicemēre Janika Kivistika, Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vilandes domes priekšsēdētājs Pēps Aru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru