Valmieras teātris pošas uz "Kurtuvi"

- 23.Novembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Kamēr Valmieras Drāmas teātra galvenā ēka joprojām pusjauktā, taču šobrīd – ar vietējās būvfirmas Aimasa pūlēm – jau krietni cerīgākā kondīcijā, tikmēr Valmieras centrā Rīgas ielā 25, kur vēl pirms pāris gadiem jaudīgi gāzes apkures katli nodrošināja lauvas tiesu no Gaujas labā krasta centralizētās apkures vajadzībām, top alternatīva Valmieras teātra mājvieta, kuru dēvē arī par topošo laikmetīgās mākslas telpu ar zīmīgu nosaukumu Kurtuve.

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena: «Valmieras teātris iesildīs Kurtuvi. Te darbosimies līdz 2024. gadam, te nākamgad sagaidīsim arī teātra simtgadi. Augusta sākumā arī Kurtuve bija viena no Valmieras vasaras teātra festivāla norises vietām. Tā bija skatuve eksperimentālajai operai Vēsā. Skatoties uz šīm telpām kā teātra pagaidu mājvietu, esam ļoti priecīgi. Aktieri visvairāk uztraucas par to, kā jūtas skatītāji, – te būs piemēroti apstākļi, kādi nepieciešami vienam no astoņiem Latvijas profesionālajiem teātriem, un to, cerams, novērtēs arī skatītāji. Ļoti svarīga ir arī fiziska kopības sajūta, lai varam atkal sajusties kā kolektīvs, jo tagad strādājam ļoti izkaisīti. Arī skatuvei vieta un virziens jau uzreiz bija skaidrs, ieraugot komandtiltiņu, kas ir virs mūsu galvām. Telpas ir interesantas, vairākos līmeņos, scenogrāfi to noteikti izmantos. Jau decembra vidū esam Kurtuvē ieplānojuši izrādes, tradicionālā Ziemassvētku balle un koncerts arī notiks te.»

Cerības ir laba lieta, taču dzīvē mēdz notikt arī citādi. Nu, vismaz ne teorētiski iezīmētajos termiņos. Jo ne visu izšķir nauda, par kuras piešķīrumu šim objektam gan var ziņot pilnīgi oficiāli.

VĒL CĪŅA NAV GALĀ! Veco betona grīdu bez tehnikas demontēt nav iespējams. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru