Valmierieši mīl savu pilsētu

- 31.Jūlijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Katras pilsētas dzīvē vieni no nozīmīgākajiem un apmeklētākajiem ir Pilsētas svētki. Aizvadītās piektdienas nogalē Valmierā nu jau ceturto reizi tie sākās ar tradicionālo svētku gājienu.

Stāsta Valmieras Kultūras centra direktora vietniece EVIJA DZVINKO: «Izveidojusies skaista tradīcija, un šogad jau bija pieteicies rekordliels gājiena dalībnieku kolektīvu skaits — teju astoņdesmit. Apmēram piecpadsmit no tiem šādā svētku pasākumā piedalījās pirmoreiz, bet vairāki kolektīvi gājienā gāja jau ceturto gadu. Daudziem pieaugušajiem līdzi bija bērni. Gājienā arī šogad neizpalika četrkājainie valmierieši — Kennelkluba suņi un arī Valmiermuižas jātnieku biedrības poniji.»

Visi kolektīvi bija ļoti pacentušies, piedomājuši pie sava tēla, lai izskatītos iespējami skaisti, pamanāmi, interesanti. Brīnišķīgi noformēti bija arī transportlīdzekļi, vērtē Kultūras centra pārstāve. Šogad gājienu kuplināja ciemiņi — Volkswagen Beatles kluba «vabolīšu» fani, kuriem pirmdien Burtnieku novadā notika ikgadējais salidojums. Uzzinot, ka nedēļas nogalē Valmierā notiek pilsētas svētki, nolēmuši te palikt un piedalīties gājienā. «Bijām ļoti priecīgi, ka viņi izvēlējās palikt pilsētā, jo arī ikdienā te pamanāma ne viena vien šāda mašīna, tātad to fani ir arī Valmierā,» sprieda Evija Dzvinko. «Priecē arī tas, ka uz ielas bija ļoti daudz skatītāju, un gājiena dalībnieki bija īpaši padomājuši arī par viņiem — dalīja balonus, konfektes un saldējumu, bet Vidzemes Olimpiskais centrs, kas imitēja ūdens vešanu peldbaseinam, šļakstoties atvēsināja ielas malās stāvošos sakarsušos skatītājus.  Katrs kolektīvs Valmierai dzimšanas dienā bija iesūtījis savu ļoti pārdomātu un sirsnīgu novēlējumu. Ir jūtams, ka mēs tiešām mīlam savu pilsētu.»

PILSĒTAS SVĒTKU gājiena dalībnieki — Vidzemes Olimpiskā centra krāsainais kolektīvs. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru