Valmierieši palīdz dzīvniekiem Austrālijā

- 22.Janvāris, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas izskaņā ikviens, kuram bija vēlme palīdzēt dzīvniekiem, kas cieš ugunsgrēkos Austrālijā, bet nebija materiālu vai vajadzīgo iemaņu, varēja doties uz Valmieras Jaunatnes centru (VJC) «Vinda» un kopā ar skolotāju Zintu Irbi uzšūt sedziņu vai maisiņu dzīvniekiem, lai palīdzētu tiem atlabt. 

«Žēl to dzīvnieku, kad skatās bildes,» min Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolotāja Ilze Brice, kas bija ieradusies, lai palīdzētu šūt sedziņas. Viņa skolā māca mājturību un dabaszinības, tāpēc arī pašai bija radusies ideja ko līdzīgu realizēt kopā ar saviem skolēniem. Pamanot šo iespēju, viņa nolēma, ka var palīdzēt jau tagad, kā arī aicināja sev līdzi skolēnus. «Man šķiet, tas ir tikai cilvēcīgi, ka mēs palīdzam tiem mazajiem draugiem, kuri nevar tajā trakajā karstumā glābties. Šermuļi iet pār kauliem, cik tas īstenībā ir briesmīgi,» min Ilze Brice. Viņa norāda, ka dzīvnieki jūt tādas lietas kā cunami, bet uguns ar vēja palīdzību izplatās tik ļoti ātri, ka cilvēks ar transporta palīdzību var glābties, bet dzīvnieki nesaprot, kas notiek. «Lai arī daudzi saka, ka šie ugunsgrēki – tā ir normāla dabas parādība, bet redzēt tās bildes ar mirušajiem dzīvniekiem, lieliem un maziem, ir briesmīgi, tāpēc es iesaistos, lai palīdzētu,» skaidro skolotāja.

GAN MAZS, GAN LIELS bija ieradies, lai dotu savu ieguldījumu un palīdzētu Austrālijā cietušajiem dzīvniekiem. Skolotāja Ilze Brice grieza audumu vajadzīgos izmēros, savukārt Enija darināja sedziņu, kurā ietīt kādu no cietušajiem. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru