Valmierietis varas gaiteņos Rīgā

- 22.Janvāris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Par viņu Vikipēdijā rakstīts – latviešu ekonomists un politiķis. Nezinot konkrēto personu, uzreiz nāk prātā vīrietis  pāri labākajiem gadiem, ar biezām brillēm uz deguna, konservatīvi saģērbies a la akadēmiķis. 

Nekā tamlīdzīga! Divmetrinieks augumā, kurš basketbola grozā bumbu sprauž no augšas, nenovilcis žaketi, bet tā pa īstam dvēseli palaiž auļos un adrenalīnu ķer tad, kad ar krosa motociklu vienatnē dauzās pa Valmieras apkārtnes smilšu kalniņiem. Līdz akadēmiķiem JĀNIS UPENIEKS vēl nav ticis, kaut labu izglītību guvis i Latvijā, i Kazahstānā, toties reti kurš no viediem profesūras vīriem var lepoties ar tādiem ierakstiem CV, kādi ir viņam savos tikai 32 gados: 11. un 12. Saeimas deputāts, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs un visbeidzot – paš­reizējā Latvijas premjera Krišjāņa Kariņa padomnieks ekonomikas jautājumos. 

Pēc Viesturskolas absolvēšanas loģiski būtu iet uz aktieriem, bet tu izvēlējies Rīgas Ekonomikas augstskolu. Kā tā?

Jāatzīst, ka skolas laikā man ļoti labi padevās matemātika un eksaktās zinātnes. Protams, lauzīju galvu, kurā virzienā pēc vidusskolas doties. Uz to brīdi idejas bija visdažādākās – sākot ar dakteri un, loģiski, kā jau Viesturskolas beidzējam apsverot arī aktiera studijas. Tomēr izvēle krita par labu ekonomikas, finanšu un biznesa jomai, uzzināju, ka Rīgā ir tāda Stokholmas universitātes filiāle jeb Rīgas Ekonomikas augstskola. Tur mācības bija angļu valodā, kas arī bija pluss – iegūt vēl vienu valodu kabatā, ko pēc tam droši vien varētu lietot arī kā ikdienas valodu, kā tas man arī šobrīd ir. Cipari man patīk, patīk arī ekselī darboties – meklēt, vilkt sakarības, saprast, analizēt... Tāpēc tā izvēle krita par labu Rīgas Ekonomikas augstskolai.

GATAVS AIZSTĀT PREMJERU. Jānis Upenieks kopā ar Krišjāni Kariņu Nacionālās Attīstības padomes sēdē, diskutējot par Nacionālās attīstības plānu 2021.-2027. gadam. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru