Valmiermuižas brīvdabas kino vakari

- 7.Jūlijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovasar pirmais kinovakars Valmiermuižas parka nojumē tika aizvadīts ceturtdien, 1. jūlija vakarā, ar kriminālkomēdiju «Kriminālās ekselences fonds (KEF)». Pirms seansa skatītājus iepriecināja aizraujoša saruna, kas ļāva iejusties filmēšanas aizkulisēs, ar pasākuma īpašajiem viesiem – galvenās lomas atveidotāju Lauri Kļaviņu un kinospeciālisti Ievu Pitruku.

Par KEF

Oskara Rupenheita režisēta 2018. gadā. Lomas filmā atveido neprofesionāli aktieri, starp tiem arī politiķis, Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis. Līdzekļi filmas uzņemšanai tika vākti pūļa finansējuma kampaņā, atšķirībā no citām tā laika kinofilmām tā tapusi bez valsts finansiāla atbalsta. Filma guva skatītāju lielu atsaucību, jau pirmajās trīs nedēļās to noskatījās vairāk nekā 30000 skatītāju. Filma saņēma Lielā Kristapa balvas nominācijās «Labākais scenārists» (Oskars Rupenheits) un «Labākais aktieris otrā plāna lomā» (Andris Daugaviņš).

Filmas apraksts

Imants Veide raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!

 

SARUNAS PIRMS FILMAS. Lauris Kļaviņš un Ieva Pitruka.

Ginta Riekstiņa,  teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru