Varas monopola siltajā ēnā

- 8.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mazāk par mēnesi atlicis līdz kārtējām Saeimas vēlēšanām. Ļoti iespējams, ka 1. oktobrī Latviju sagaida visu laiku zemākā vēlētāju aktivitāte, izvēloties it kā tos pašus viedākos ļaudis, kam nākamos četrus gadus nāksies lemt par valstī notiekošo.

Šodien aktuāli droši vien ir citi jautājumi, piemēram, elektrības un gāzes cenas plus vispārējā dārdzība ikdienā nepieciešamo vajadzību nodrošināšanai, un tie mūsu valsts pilsoņiem liksies svarīgāki par deputātu izvēli no 19 partijām. Taču varbūt pie vainas būs atziņa, ka tā īsti nekas šajā karaļvalstī, pardon, parlamentārajā republikā nemainīsies, lai kas arī būtu pie varas. 

Solījumu par labāku dzīvi no gribētājiem tikt un palikt 14. Saeimā atkal lērums. Arī no tiem, kas iepriekšējos četrus gadus to varējuši darīt. Varējuši, taču atkal kaut kā nav sanācis... Baltijas tīģeris no Latvijas joprojām nav izaudzis, to apliecina skaitļi. Vidējais neto atalgojums Igaunijā ir 1250 eiro, Lietuvā 1008, bet Latvijai līdz štukai vēl jāaug – tikai 939 eiro. Starp citu, mūsu pašu Vidzemītē tas vēl zemāks par valstī vidējo, tikai 780 eiro (dati no aizvakar Alūksnē redzētas prezentācijas). 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru