Vasaras saulgriežus ieskandinās Valmiermuižā

- 9.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar lieliem soļiem vasarā iesoļojis tās pirmais mēnesis jūnijs, cik tad vairs atlicis līdz mūspusē košākajam Jāņu ielīgošanas pasākumam, kas nu jau atpazīstams pat starptautiskā mērogā.

Protams, te domāju Valmiermuižas etnomūzikas festivālu, kas sestdien, 18. jūnijā, notiks Valmiermuižas parkā. Āķi lūpā potenciālajiem etnofestivāla apmeklētājiem, aicinot pie reizes arī mīties, vīties un pīties radošajās meistar(darb)nīcās, ar Liesmas starpniecību iemet Sabīne Vandāna, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja. Lūgums nesatraukties par vairāku līdz šim mazāk dzirdētu latviešu valodas jaunvārdu (vecvārdu?) klātbūtni viņas vēstījumā, kā zināms, šādu jauku praksi visos ar Valmiermuižas brūzi saistītajos vēstījumos sekmīgi ieviesis Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis. 

Lai novērtētu jau senatnē mūsu senču gūtās atziņas un iemaņas, starptautiskā Valmiermuižas etnomūzikas festivāla dienā jau no pl. 11 Valmiermuižas parkā tiks rīkotas radošas meistarnīcas, kurās savas zināšanas un prasmes ikvienam interesentam – lielam un mazam – nodos pieredzējuši meistari. Zīmīgi, ka šī gada festivāla tēma ir mijiedarbe: gan radoši, gan praktiski, cilvēkam ar cilvēku, cilvēkam ar vidi un dabu, dažādiem materiāliem savijoties un mijiedarbojoties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru