Veidot savas tradīcijas

- 30.Aprīlis, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

4. maijā Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena. 1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu», pāršķirot jaunu – baltu – lappusi Latvijas vēsturē. 1990. gada 4. maija Neatkarības deklarācija pielīdzināma valsts otrajai dzimšanas dienai – neapšaubāmi tas bija nozīmīgs brīdis mūsu valsts dzīvē.

Godinot šo zīmīgo notikumu, par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai tiek svinēti Baltā galdauta svētki, kad ģimenes sanāk kopā uz svētku mielastu pie baltu galdautu klāta svētku galda. Kāpēc tieši Baltā galdauta svētki? Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements. Pie šī baltā galdauta noteikti var arī gremdēties atmiņās par vēsturiskajiem notikumiem un savām personīgajām emocijām tajā dienā.

Atzīmēt 4. maija svētkus var iedibināt kā ģimenes tradīciju, jo dažādas tradīcijas ir viens no veidiem, kā stiprināt saites ģimenes locekļu starpā. Tas palīdz radīt lieliskas atmiņas, kā arī veido ģimenes īpašo stāstu, ko nodot no paaudzes paaudzē. Ģimenes tradīcijas var būt jebkuras, kādas vien paši izvēlamies par sev patīkamām. Tās var būt saistītas ar ģimenes vērtībām, sociālo un kulturālo piederību, hobijiem vai jebko citu.

ĢIMENES KOPFOTO – Kristaps un Evija ar bērniem pie Kalējalas. Foto no Evijas personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru