Veikalnieki četrās paaudzēs jeb «Zaltēm» – 30

- 15.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Zaltes» nupat nosvinēja sava darba 30 gadu jubileju. Tāds skaitlis ir svinēšanas vērts, jo maz ir joprojām esošu uzņēmumu, kuri izšķīlās pirmajos Latvijas neatkarības gados, auga kopā ar valsti, kad ilgi un grūti formējās pavisam jauna uzņēmējdarbības vide, piedzīvoja bandītiskos deviņdesmitos, tomēr par spīti grūtībām ar sīkstu neatlaidību pa solītim attīstīja savu biznesu un spēja strādāt nemitīgu pārmaiņu apstākļos.

Tāda izturība ir cieņas vērta. Jerieši ILZE un VALTERS BERGI jubileju svinēja kopā ar nu jau sakuplojušo veikalu tīkla kolektīvu. Bergi rūpējušies ne tikai par savu biznesu, bet, to neafišējot, bijuši arī pilsoniski aktīvi un ieinteresēti sabiedrības labklājībā. Sevišķi Ilze piedalījusies sabiedriski politiskās norisēs, kas svarīgas visam novadam, dodot savu ieguldījumu ar aktīva, atbildīga cilvēka skatījumu un rīcību izšķirošajā brīdī. 

Saruna ar Ilzi un Valteru par raibo piedzīvojumu 30 gadu garumā. Atmiņas, secinājumi, pārdomas… 

Kur jūsu uzņēmējdarbībai sākums?

Tas bija 1992. gads, kad viss apkārt, arī kolhozs «Straume», juka un bruka un bija jāizdomā, ko tālāk darīsim, kā dzīvosim, kā iztiksim, kā skolosim bērnus un kur ņemsim līdzekļus. Mums tajā brīdī jau bija zemnieku saimniecība «Lejaszaltes». Es biju Valmieras rajona Dārzkopības un biškopības biedrības priekšsēdētāja, strādāju  Beātes ielā, Valmierā. Mēs jau bijām nodibinājuši kopfirmu ar holandiešu uzņēmumu, bet tie bija nenoteikti ienākumi ar nenoteiktu termiņu; tajos laikos jau daudzus darbus veica vai nu par ļoti mazu samaksu vai vispār par brīvu, ne kā tagad, kad mums par visu gribas samaksu.

ILZE UN VALTERS nesen iekārtotajā veikalā bijušajā kolhoza «Straume» kantora ēkā. 2002. gads. Foto no Bergu ģimenes albuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru