Vērtīgs saturs un jaunas telpas

- 30.Novembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Jauns mājturības kabinets un vingrotava, arī darba telpa kokapstrādei, jau apgūta bibliotēka un lasītava, un top arī lielā jaunā sporta zāle – tas viss Valmieras Gaujas krasta vidusskolā-attīstības centrā. 

Soli pa solim speciālās izglītības iestādes ir mainījušās. Līdzīgi kā gaišus senioru namus un veco ļaužu pansionātus neviens vairs nesauc par nabagmājām, tā speciālās izglītības iestādēm ir sava niša: mācīt, atbalstīt, pilnveidot katra bērna zināšanas atbilstoši viņa individuālajām vajadzībām un sekmēt katra audzēkņa attīstību dinamikā. Šīs arī vairs nav skolas kaut kur meža viducī, kur attāli no citiem internātos dzīvo bērni ar vieglākiem vai smagākiem attīstības traucējumiem. 

Ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolu ir pavisam pretēji: tās durvis skolēni un zinoši, radoši pedagogi ver pašā pilsētas centrā. 

«Liesma» jau vakar rakstīja par to, ka Valmieras Gaujas krasta vidusskolā-attīstības centrā mācās 300 mazāki un lielāki valmierieši, mūsu novada un arī  kaimiņnovadu bērni. Mācās pirmsskolā, skolā un paralēli apgūst praktiskas iemaņas, iesaistās interešu izglītībā.

MĀJTURĪBAS KABINETS, kuru, jaunajam mācību gadam sākoties, kopā ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolas- attīstības centra direktori Ivetu Kļaviņu atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto no skolas arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru