Videoklipu konkurss par mazajiem gulbjiem

- 6.Aprīlis, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pievērstu uzmanību apdraudētai putnu sugai — mazajam gulbim, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) iesaistījusies starptautiskajā akcijā «Gulbju lidojums» un Putnu mēneša, aprīļa, ietvaros aicina jauniešus iesaistīties videoklipu konkursā «Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas!».

Kopš 1980. gadu vidus mazo gulbju populācija ir samazinājusies gandrīz uz pusi un joprojām turpina sarukt, tādēļ šis putns ir iekļauts apdraudēto sugu kategorijā. Mazais gulbis Latvijā neligzdo, taču regulāri šeit atpūšas un barojas  pārlidojumu laikā pavasaros un rudeņos.

Lai pievērstu uzmanību šai apdraudētajai putnu sugai, rudenī paredzēts organizēt starptautisku ekspedīciju «Gulbju lidojums». Tās laikā Čehijas paraplāniste Saša Denča mēģinās kopā ar mazajiem gulbjiem veikt vēl nebijušu pārlidojumu no to ligzdošanas vietām Krievijas  Pečoras upes deltas apkaimē līdz pat Slimbridžai Lielbritānijā, kas ir viena no šo putnu ziemošanas vietām. Ekspedīcija stāstīs ne tikai par gulbju migrāciju, bet arī zemēm un cilvēkiem visa pārlidojuma garumā (arī Latvijā). Ir iecere radīt plašu foto un videomateriālu klāstu, pievēršot uzmanību tādām norisēm dabā, kas ietekmē mazā gulbja dzīvi.

DAP organizētā konkursa ietvaros 13 — 18 gadus veci jaunieši tiek aicināti veidot komandas un doties filmēt videoklipus Latvijā uz vietām, kur var novērot mazo gulbi. Gadījumā, ja mazo gulbi izdodas nofilmēt, tam kadrā jābūt redzamam tā, lai nepārprotami ir saskatāmas sugas noteikšanas pazīmes. Informāciju par Latvijā sastopamo gulbju sugu atšķirībām varat meklēt: http://www.dabasdati.lv/site/img/pub/1/2/23/1333699829.pdf.

Ieteikums šo ceļojumu laikā novērot ne tikai šo putnu, bet pievērst uzmanību arī citām norisēm dabā, veidot video, kas popularizēs aizsargājamās dabas teritorijas un veicinās izpratni par tām.

Videoklipi DAP jāiesūta līdz šīgada 31. maijam (ieskaitot), ievietojot vietnē Failiem.lv un savu saiti nosūtot uz e-pastu: info@daba.gov.lv, norādot arī klipa veidotāju vārdus, uzvārdus un vecumu, kā arī klipa veidošanas laikā pārstāvēto iestādi un/vai organizāciju. Ja klipu veidojusi vienkārši draugu/domubiedru grupa, katram dalībniekam jānorāda sava mācību iestāde vai vismaz dzīvesvieta (bez konkrētas adreses, norādot pilsētu, ciemu vai pagastu), arī kontaktpersonas vārds uzvārds, e-pasts un telefona numurs. Viena komanda konkursam drīkst iesniegt tikai vienu videoklipu!

Konkursa darbus vērtēs žūrija, kas laureātus paziņos starptautiskās akcijas noslēguma pasākumā Lubāna mitrāja informācijas centrā šogad oktobrī.

Vēl sīkāku informāciju par akciju un šo konkursu var atrast mājaslapā www.daba.gov.lv. Izmantojiet vēl vienu iespēju vērīgi lūkoties dabā!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru