Vidzemes slimnīca: viens projekts pēc otra

28.Novembris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Jau vairākus gadus Vidzemes slimnīcā diendienā ierodas ne vien slimnieki un mediķi, bet arī celtnieki. Vērienīga rekonstrukcija te ir procesā kopš 2016. gada vasaras un beigsies, ja nekas būtisks netraucēs un pietiks naudas, 2020. gada jūlijā. Tad būs paveikts viss iecerētais 13 mazos projektiņos, kas katrs par sevi gana sarežģīts un arī finansiāli ietilpīgs. Gan būvnieku izpildījuma, gan aprīkojuma un iekārtojuma ziņā.

Valmierietim par šiem būtiskajiem darbiem pastāstīja slimnīcas Attīstības un mārketinga nodaļas vadītāja Jolanta Vaido un projektu vadītāja Elita Staune. Lūk, manuprāt, svarīgākais no dzirdētā.

J.V.: «2017. gadā uzsāktajā un ERAF atbalstītajā projektā esam iecerējuši pārbūvēt visas vēl līdz šim nepārbūvētās slimnīcas nodaļas. Slimnīcas A korpuss, izņemot bērnu nodaļu, jau bija rekonstruēts iepriekšējā projektā, palika nerekonstruētas nodaļas arī slimnīcas B un C korpusos. Esam pabeiguši bērnu slimību nodaļu, pārbūves procesā ir terapijas 2. nodaļa, arī rehabilitācijas centra stacionārā nodaļa un hronisko pacientu aprūpes nodaļa. Pārbūves darbu mērķis bija – izveidot pacientiem labāku loģistiku: lai A un B korpusi būtu slimnīcas stacionārā daļa, bet C korpusā lai paliek poliklīnikas daļa. Lai cilvēkiem nav jāmaldās pa visu slimnīcu, lai viņi ērti var atrast visu viņiem nepieciešamo. Vēl papildus mums plānots pārbūvēt arī endoskopiju nodaļu, funkcionālās diagnostikas, laboratoriju, asins sagatavošanas un ambulatoro nodaļu, kā arī rekonstruēt kāpņu telpas.»

BAZALTA ZĪMĒ. Viens no patlaban galvenajiem rekonstrukcijas darbu veicējiem Vidzemes slimnīcas iekšpusē ir būvuzņēmums Bazalts – nu jau vairs nevis neliela būvfirma, bet jau kā sastāvdaļa lielākā un jaudīgākā celtniecības kompānijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru