Vidzemes talanti Latvijai

- 5.Septembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 1. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notika viens no Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem – koncerts Vidzemes talanti Latvijai, kurā kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Andra Veismaņa vadībā muzicēja Vidzemes Mūzikas skolu audzēkņi no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Rūjienas, Strenčiem un Valkas. Koncerta programma bija interesanta un daudzveidīga, tajā dzirdējām dažādus instrumentus – vijoli, altu, čellu, klavieres, flautu, akordeonu, trompeti, fagotu, kā arī solo dziedāšanu. Koncertā skanēja latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Jāņa Ķepīša, Lijas Krasinskas, Pētera Plakida, Andra Riekstiņa un Ērika Ēšenvalda opusi, kā arī vairāku ārvalstu komponistu skaņdarbi.

Koncertā kopā ar Vidzemes kamerorķestri muzicēja arī divu Valmieras skolu audzēkņi – Valmieras Mūzikas skolas vokālās pedagoģes Zanes Jankunas audzēkne Samanta Markus, alta spēles pedagoģes Irinas Pupiņas audzēkne Izolde Bernadeta Ozoliņa un Mūzikas skolas Universum klavierspēles pedagoģes Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkne Eva Viļumsone. Samanta un Eva Latvijas simtgadei veltītajam koncertam bija izvēlējušās Valmierā dzimušā komponista Jāzepa Vītola opusus – Samanta dziedāja dziesmu Lietus vīriņš, Eva atskaņoja miniatūru Albumā op.33 nr.1 Aivara Cepīša instrumentācijā. Koncerts bija neparasts arī ar to, ka dzirdējām ne tikai jauno mūziķu talantīgo spēli, bet varējām iepazīties, kā koncerta dalībnieki izjūt Latviju. Valmieriete Eva Viļumsone: Es mīlu Latviju, jo Latvijā ir daudz zaļu mežu, jūra un upe Gauja, kas plūst cauri arī Valmierai, es mīlu Latviju, jo mums ir četri gadalaiki, bet visvairāk es mīlu Latviju, ka Latvija joprojām ir brīnišķīga un stipra, neskatoties uz grūtajiem laikiem, ko tā piedzīvojusi.

Liels prieks vienmēr klausīties Vidzemes kamerorķestri, kura sastāvā spēlē arī valmierietes vijolnieces Maija Ozola, Anna Spalviņa un altiste Irina Pupiņa. Jāpiezīmē, ka Vidzemes kamerorķestri agrāk bieži dzirdējām arī Valmierā, kad mūziķi spēlēja Valmieras Mūzikas festivālos, sākumā diriģenta Igora Grapa vadībā, vēlāk pašreizējā diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Koncertu organizēja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību, Valsts kultūrkapitāla fondu un Cēsu novada pašvaldību.

Paldies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolai, Vidzemes kamerorķestrim un diriģentam Andrim Veismanim, koncerta dalībniekiem un pedagogiem, kā arī audzēkņu vecākiem! Paldies Valmieras Mūzikas skolas Universum direktoram Andim Apsītim!

Lai radoši krāsains, skanīgs un panākumiem piepildīts jaunais mācību gads!

PĒC KONCERTA. No kreisās – Eva Viļumsone, diriģents Andris Veismanis un pedagoģe Ritma Pētersone-Cepīte.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru