Viendien Līgo gudrības dzīvoja «Ezerpriedēs»

- 22.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad daudzi jau ieraduši Līgo svētku prieku gluži vienkārši nopirkt tirgū vai kādas lauku mājas ceļa galā piedāvātā vainagā vai siera ritulī, ir tradīcijām ļoti uzticīgie, kas uzskata, ka svētku prieks ir septiņreiz jaudīgāks, ja vainagus pinam paši un arī sieru, kāds nu katram jau izsenis visgaršīgākais šķitis, sienam paši.

Burtnieku «Ezerpriežu» saimniece Zane Jēgere šajā sakarā šovasar pie sevis bija sasaukusi tālus un tuvus dalībniekus īpašā pasākumā. Viņa teic:

«Kad jau pašas labu laiku Līgo svētku sagaidīšanas gudrības savā pulciņā esam apguvušas un mācījušās tās saprast, lai pie jaunām gudrībām tiktu un mums zināmās citiem tālāk dotu, izlēmām jaunuzceltajā āra paviljonā plašāku, publiskāku vainagu darināšanas un siera gatavošanas meistarklasi sarīkot. Mācījāmies ātri un, pats galvenais, pat ļoti nesarežģīti vainagus novīt un paskatīties, kā Jāņu sieru sien. Izrādījās, ka ne vienā, ne otrā nodarbē nekā sarežģīta nav. Pats galvenais – nevajag baidīties, ir vien jāķeras klāt un jāsāk.

PAAUDŽU MANTOJUMS UN TĀLĀK DODAMAIS. Tāda ir arī Zaigas Garseles (no kreisās) prasme latviska Jāņu siera siešanā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru